Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
30 kwietnia 2013

Drogą Główną Południową pojedziemy jesienią

Drogą Główną Południową pojedziemy jesienią
fot. sxc.hu

Największa inwestycja realizowana przez miasto, czyli Droga Główna Południowa powinna być wyasfaltowana już do końca maja. Prace wykończeniowe i odbiór mogą potrwać jeszcze do jesieni 2013.

Pierwszy etap Drogi Głównej Południowej miał być zakończony końcem ubiegłego roku. Jednak wtedy z powodu opóźnień w pracach wynikających ze sporu miasta z wykonawcami o budowę wiaduktu a także niesprzyjających warunków atmosferycznych termin oddania drogi wydłużony został do maja 2013 roku.

Jak poinformował w poniedziałek wiceprezydent Krzysztof Baradziej, termin ukończenia prac na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Rybnickiej określa się teraz na 15 maja. Przygotowywany jest już asfalt, ale prace wykończeniowe polegające między innymi na zasianiu trawy i malowaniu oznakowania potrwają dłużej. Przed dopuszczeniem do ruchu obwodnica musi zostać odebrana przez właściwe organy. Prawdopodobnie będzie można nią jeździć jesienią.

Na drugim odcinku prace postępują zgodnie z harmonogramem. Umowa na wykonanie tego odcinka drogi podpisana została w grudniu i od tego momentu wykonawca ma 17 miesięcy na zrealizowanie projektu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Paweł01.05.2013 23:15

"pojedziemy JUŻ jesienią"??? chyba sobie ktoś jaja robi.3 kilometrowy odcinek a pieprzą się z tym tyle czasu.Jeszcze zdziwieni że zima w grudniu przyszła i zwalają na złe warunki atmosferyczne.Gdyby w tym tempie autostrady budowali to dalej jeździlibyśmy po kocim bruku.A redakcja pieje jak to cudownie i szybko bo już jesienią pojedziemy kawałkiem szmatławej drogi

Gość01.05.2013 12:15

"Drogą Główną Południową pojedziemy jesienią" którego roku?

Gość30.04.2013 19:13

teraz będzie można objechać Jastrzębie szerokim łukiem

Sąsiad II odcinka DGP 30.04.2013 12:23

17 miesiecy na co? firma KRĘŻBUD ta co robi przepusty pod drogą potrzebuje 3 lata na swoje prace potem dopiero wchodzą na jej miejsce firmy od nasypów i aswaltów. Wychodzi na to że 17x17 miesięcy chyba.
Pozdrawiam.