Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 maja 2013

Na OWN aquaparku nie będzie. Nie opłaca się

Na OWN aquaparku nie będzie. Nie opłaca sięNa konferencji prasowej w listopadzie 2010 prezydent przedstawił pomysł na OWN
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Jastrzębski Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego czeka remont. Ile potrwa i kiedy się zacznie jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że nie będzie aquaparku.

Planowana jest modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego tylko w części zabudowanej. Wynika to z faktu, że ani staw ani lasy nie są własnością miasta tylko Lasów Państwowych, które nie zgadzają się na ich sprzedaż. Zamiast planowanego basenu mogą powstać natryski, przy których można się będzie ochłodzić. Inwestycja może być realizowana kilka lat.

Wielu mieszkańców miało nadzieję, że w miejsce basenu powstanie aquapark jednak ze względów logistycznych jest to nieopłacalna lokalizacja. Brakuje tam miejsca na parking mieszczący kilkaset samochodów, który jest niezbędny przy takim ośrodku jak park wodny.

- Samorządy, które zdecydowały się na inwestycje taką jak aquapark, teraz muszą do niej dokładać - skomentował pomysł Andrzej Kinasiewicz.

Projekt rewitalizacji terenu pojawił się już w czerwcu zeszłego roku. Wtedy Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia do Bazy Partner. Urząd Marszałkowski wyznaczył termin rozpatrzenia listy potencjalnych projektów na czerwiec 2013. Nie wiadomo zatem kiedy i czy projekt OWN-u uzyska dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
Kali11.06.2014 9:01

Pod basenem w Pawłowicach są setki miejsc parkingowych :) Ludzie to jest środek miasta kawałek od przystanku. Nie mówię, że musi być tam na OWN ale aquapark czy basen z prawdziwego zdarzenia musi być w mieście gdzie mieszka 90 tyś. ludzi.

typ06.05.2013 5:38

W tym mieście czeka się tylko na śmieć a pomoże nam przy tym wss nr 2 ciekawe jak zaoszczędzili 10 mil zł - kosztem leków !!

do END05.05.2013 19:42

pieniędzy w mieście nie brakuje i sobie urzędasy wybijcie z głowy, że za łapówki zabudujecie kolejny zielony teren wspólnie z Lasami Państwowymi - a jeśli o to wam chodzi, po to rujnujecie to co tam jest, zeby opchnąć na lewo, wyciąc drzewa, zmienić plan zagospodarowania, sprzedać działki - to czekajcie na wizytę CBA i CBŚ

do END05.05.2013 19:35

tia, jasne, tym bardziej, ze OWN jest w rękach lasów państwowych i pieniądze ze sprzedaży poszłyby tam, a nie w żaden drętwy jar południowy. Komu tę ściemę POciskasz cwaniaczku>? Już się zaczyna agitacja? Złodzieje.

END05.05.2013 10:49

OWN byłby dobrym miejscem na budowę osiedla domków jednorodzinnych, a pieniądze ze sprzedaży działek zainwestować w Jar Południowy.

hej04.05.2013 22:27

w zdroju przy basenie można zaparkować 20 samochodów:D

mieszkaniec04.05.2013 13:02

Ja myślę, że na OWNie najstosowniejsza byłaby Biedronka !.

Pokaż wszystkie opinie (43)