Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
6 maja 2013

Oddaj niepotrzebne okulary. Ciekawa akcja w mieście

Oddaj niepotrzebne okulary. Ciekawa akcja w mieście
fot. sxc.hu

Jeżeli ktoś ma w domu niepotrzebn okulary, może je wrzycić do specjalnego pojemnika i tym samym pomóc wielu mieszkańcom Trzeciego Świata. 

Jastrzębie włączyło się w ogólnopolską akcję zbierania używanych okularów, które trafią do mieszkańców Trzeciego Świata. Specjalny pojemnik stoi między innymi w sali obsługi klienta Urzędu Miasta, inne pojemniki stoją w przedszkolach i szkołach.

To projekt "One Sight - Podaruj innym radość widzenia!". Okulary będą mierzone, czyszczone i segregowane zgodnie z wadą wzroku, aby podczas misji charytatywnych fundacji "One Sight" wolontariusze mogli dobrać je potrzebującym. Do tej pory podczas 170 misji, okulary trafiły do Chin, Tajlandii, licznych państw w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Można bezpłatnie zbadać wzrok Można bezpłatnie zbadać wzrok

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
jest08.05.2013 1:00

A Polska to nie trzeci świat? Bezrobotnych albo bezdomnych to niby stać na okulary? Czemu im ich nie dać tylko zawozić do afryki, żeby na siłę udowadniać, że tam jest jeszcze gorzej?
Przypomina mi się konferencja prasowa Urbana za PRLu - Amerykanie przysłali do nas mleko, Urban powiedział: przyjmiemy to, skoro mają tego za dużo, a w ramach rewanżu wyślemy koce dla bezdomnych Amerykanów.

ewa07.05.2013 20:58

Brawo:) oryginalny pomysł. W domu mam ze 4 pary niepotrzebnych okularów. Fajnie, ze się komuś przydadzą.

Gość07.05.2013 6:18

To ta fundacja, której właściciel ma markę Ray-Ban? Już teraz wiem, dlaczego wszyscy chodzą w takich samych okularach:)

Gość06.05.2013 14:44

Przecież Jastrzębie to Trzeci Świat.

fiodor06.05.2013 11:38

Organizatorom gratuluję poczucia życia w państwie dobrobytu dzięki czemu mogą pomagać tylko trzeciemu światowi.