Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
7 maja 2013

W mieście powstaną trzy nowe obiekty sportowe

W mieście powstaną trzy nowe obiekty sportowe
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Już niedługo rozpocznie się budowa trzech obiektów sportowych w naszym mieście. Dwa boiska i jeden obiekt sportowy pojawi się w Bziu, Ruptawie i na os. Zofiówka.

Przy ul. Spółdzielczej na miejscu istniejącego boiska Zrywu Bzie, powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Będzie spełniało wymagania PZPN i dostosowane będzie do rozgrywek ligi okręgowej. Powstaną też wiaty dla zawodników, ławki oraz ogrodzenie. Przebudowane zostanie również zaplecze szatniowo-sanitarne.

Przy ul. Libowiec powstanie boisko wielofunkcyjne. Zlokalizowane będzie bezpośrednio przy istniejącym już boisku Granicy Ruptawa. Pojawi się tam sprzęt sportowy do koszykówki i siatkówki. Obiekt będzie spełniał funkcje rekreacyjno-treningową.

Również na Zofiówce powstanie boisko ze sztucznej trawy. Oprócz samej murawy zbudowane będzie dojście, miejsca postojowe, oświetlenie, a także szatnia, punkt kasowy i stróżowka.

Jeszcze nie są znane terminy rozpoczęcia i zakończenia ponieważ Urząd Miasta jest właśnie trakcie procedury przetargowej na wykonanie projektów obiektów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane

Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
mk10.05.2013 8:34

no właśnie, GKS ma udostępniony stadion, który nawet na pierwszą ligę by się nadawał, czyli za dobry jak dla nich.

Gość09.05.2013 16:34

kibic...zauwaz,ze te wioskowe kluby to Jastrzębie-Zdrój,.Stadion GKS spełnia wymogi dla klubu IV ligowego a nawet i wyżej.

Chętny 09.05.2013 13:14

Czy te obiekty są konieczne ? Czy nie bardziej konieczne jest wsparcie wielu klubów sportowych, które mają problemy z pomieszczeniami dla siebie, pieniędzmi (często niewielkimi) na swoją działalność, itp. pomoc. UM udaje że problemu nie ma. MOSiR wygląda jak opuszczony. Za to za drzwiami biura wszyscy a zapracowani. Czy na tym ma polegać MIEJSKI OŚRODEK SPORTU i REKREACJI. Gdzie w nim jest rekreacja i sport ? Organizowane co kilka miesięcy jakiejś imprezy to wszystko na co stać palcówkę mającą wspomagać każdą dziedzinę sportu w mieście Jastrzębie?

kibic09.05.2013 10:58

wioskowe kluby dostają kase na nowe boiska a co z GieKSą ? Stadion już stary przydało by się go odnowić

Gość08.05.2013 19:22

Boisko o ktorym pszesz jest przy ZS NR 13,to ktore ma powstac to boisko Zrywu,co niektorym pragnę przypomnieć ,ze jakis czas temu została przyznana dotacja przez UM -min na ogrodzenie już istniejącego,ale pieniądze te zostały przeznaczone na budowe Skate Parku

Gość08.05.2013 15:32

Wreszcie bd Boisko na Zofiówce czekamy na nie już wiele lat , ale po co na Bziu ? mają już orlik

Pomarańcz08.05.2013 4:43

A kiedy powstanie nowa hala dla naszych siatkarzy???Nas,kibiców siatkówki w tym mieście są tysiące a hala za mała,my chcemy nowej!!!

Pokaż wszystkie opinie (29)