Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
7 maja 2013

W mieście powstaną trzy nowe obiekty sportowe

W mieście powstaną trzy nowe obiekty sportowe
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Już niedługo rozpocznie się budowa trzech obiektów sportowych w naszym mieście. Dwa boiska i jeden obiekt sportowy pojawi się w Bziu, Ruptawie i na os. Zofiówka.

Przy ul. Spółdzielczej na miejscu istniejącego boiska Zrywu Bzie, powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Będzie spełniało wymagania PZPN i dostosowane będzie do rozgrywek ligi okręgowej. Powstaną też wiaty dla zawodników, ławki oraz ogrodzenie. Przebudowane zostanie również zaplecze szatniowo-sanitarne.

Przy ul. Libowiec powstanie boisko wielofunkcyjne. Zlokalizowane będzie bezpośrednio przy istniejącym już boisku Granicy Ruptawa. Pojawi się tam sprzęt sportowy do koszykówki i siatkówki. Obiekt będzie spełniał funkcje rekreacyjno-treningową.

Również na Zofiówce powstanie boisko ze sztucznej trawy. Oprócz samej murawy zbudowane będzie dojście, miejsca postojowe, oświetlenie, a także szatnia, punkt kasowy i stróżowka.

Jeszcze nie są znane terminy rozpoczęcia i zakończenia ponieważ Urząd Miasta jest właśnie trakcie procedury przetargowej na wykonanie projektów obiektów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
mk10.05.2013 8:34

no właśnie, GKS ma udostępniony stadion, który nawet na pierwszą ligę by się nadawał, czyli za dobry jak dla nich.

Gość09.05.2013 16:34

kibic...zauwaz,ze te wioskowe kluby to Jastrzębie-Zdrój,.Stadion GKS spełnia wymogi dla klubu IV ligowego a nawet i wyżej.

Chętny 09.05.2013 13:14

Czy te obiekty są konieczne ? Czy nie bardziej konieczne jest wsparcie wielu klubów sportowych, które mają problemy z pomieszczeniami dla siebie, pieniędzmi (często niewielkimi) na swoją działalność, itp. pomoc. UM udaje że problemu nie ma. MOSiR wygląda jak opuszczony. Za to za drzwiami biura wszyscy a zapracowani. Czy na tym ma polegać MIEJSKI OŚRODEK SPORTU i REKREACJI. Gdzie w nim jest rekreacja i sport ? Organizowane co kilka miesięcy jakiejś imprezy to wszystko na co stać palcówkę mającą wspomagać każdą dziedzinę sportu w mieście Jastrzębie?

kibic09.05.2013 10:58

wioskowe kluby dostają kase na nowe boiska a co z GieKSą ? Stadion już stary przydało by się go odnowić

Gość08.05.2013 19:22

Boisko o ktorym pszesz jest przy ZS NR 13,to ktore ma powstac to boisko Zrywu,co niektorym pragnę przypomnieć ,ze jakis czas temu została przyznana dotacja przez UM -min na ogrodzenie już istniejącego,ale pieniądze te zostały przeznaczone na budowe Skate Parku

Gość08.05.2013 15:32

Wreszcie bd Boisko na Zofiówce czekamy na nie już wiele lat , ale po co na Bziu ? mają już orlik

Pomarańcz08.05.2013 4:43

A kiedy powstanie nowa hala dla naszych siatkarzy???Nas,kibiców siatkówki w tym mieście są tysiące a hala za mała,my chcemy nowej!!!

Pokaż wszystkie opinie (29)