Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
9 maja 2013

Rzeszowscy fani siatkówki proszą jastrzębian o pomoc

Rzeszowscy fani siatkówki proszą jastrzębian o pomoc
fot. Adrian Sawko / jastrzebieonline.pl

Asseco Resovia Rzeszów zwróciła się do jastrzębskich kibiców siatkówki z prośbą o podpisanie petycji w sprawie swojej nazwy - klub może utracić człon "Resovia". Kilka lat temu Jastrzębski Węgiel miał podobny problem, lecz ze swoimi barwami.

Chodzi o roszczenia, jakie wnoszą władze CWKS Resovii, które żądają od sponsora klubu siatkarskiego, Asseco Poland, pieniędzy za posługiwanie się nazwą "Resovia", godłem oraz barwami. Umowa na wykorzystanie członku "Resovia" obowiązywała przez 10 lat i wygasa w czerwcu 2013. Daje to możliwość CWKS Resovii negocjowania kwoty za użytkowanie nazwy.

Według kibiców, Asseco nie powinno płacić za użytkowanie nazwy Resovii, ponieważ to część historii klubu. Chcą, aby między stronami doszło do porozumienia, czego wynikiem jest petycja, o której podpisanie rzeszowianie proszą także jastrzębskich fanów siatkówki.

Resovia to historia, miłość i przywiązanie, to to, co łączy kibiców z tym klubem. Bez tej nazwy klub pozbawiony jest tożsamości (...) Bardzo proszę o wsparcie nas Resoviaków w walce o nazwę naszego klubu i podpisywanie apelu - mówi prezes Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej "Resovia" Marcin Pęckowski.

Podobny problem był w Jastrzębiu, kiedy to w sezonie 2009/2010 w związku ze zmianą nazwy na Jastrzębski Węgiel powstał kłopot dotyczący zmiany barw. Z tradycyjnych zielono-czarno-żółtych zostały zmienione na pomarańczowo-biało-czarne, co miało być ukłonem w stronę strategicznego sponsora JSW. Barwy zmienili siatkarze, ale nie klub kibica. Problem narastał długo aż, do momentu, wyjazdu na Final Four. Jastrzębski Węgiel zażądał wtedy, aby klub kibica wystąpił w pomarańczowych koszulkach, na co ten się nie zgodził. Po tym jak na wyjazd kibice nie pojechali, doszło do porozumienia w wyniku, którego kolor pomarańczowy jest na rękawach, a tradycyjne barwy na reszcie.

Podpisz petycję w sprawie zachowania nazwy Asseco Resovia Rzeszów

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą mistrzostw Polski Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą mistrzostw Polski

Pomarańczowi przegrywają z Warszawą. Remis w play-off Pomarańczowi przegrywają z Warszawą. Remis w play-off

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Daniel12.05.2013 10:47

Jaką będą mieli nową nazwę?Rzeszowski Węgiel?

a11.05.2013 12:33

niech każdy klub siatkarski zrobi sobie barwy w jednym z kolorów tęczy i potem wszyscy razem będziecie mogli iść na paradę równości

Pomarańczowy kibic11.05.2013 7:45

Pojedziemy do Rzeszowa i poprosimy włodarze klubu aby nie zmieniali nazwe i nas zapewne posłuchają i Rzeszowianie nie zmienia nazwy,jakież to proste.

do zalamany10.05.2013 22:08

to nie pilka nozna. Chcialbym aby Resovianie w przyszlym sezonie zagrali w pomaranczowych koszulkach... Nie zly ubaw by byl :-)

Załamany10.05.2013 20:01

Do czego to doszło żeby zrywać sztamę z Kędzierzynem a bratać się z Rzeszowem.....masakra.

fanka zespołu10.05.2013 17:09

resovia (;

Hektor10.05.2013 14:33

Tu może pomóc tylko Chuck Norris...

Pokaż wszystkie opinie (15)