Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
EkoOkna
10 maja 2013

Straż Pożarna: Święto w cieniu tragedii

Straż Pożarna: Święto w cieniu tragediiZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

10 maja w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Święto pożarniczych nie było jednak dniem radości, bowiem tego samego dnia w pożarze domu jednorodzinnego w naszym mieście zginęły dwie osoby.

Uroczystość odbyła się na placu przed jednostką straży pożarnej. Rozpoczęła się od minuty ciszy poświęconej ofiarom pożaru, do którego doszło w piątek w Ruptawie. Jak zaznaczył Edward Deberny, Komendant Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju, uroczystość odbyła się w cieniu tragedii. W związku z tym, planowany występ orkiestry dętej nie doszedł do skutku.

- Życzę by było jak najwięcej radosnych chwil i satysfakcji, że zdążyliśmy z pomocą - powiedział komendant PSP w Jastrzębiu składając życzenia strażakom.

W trakcie obchodów odznaczono i awansowano zasłużonych strażaków. Po części oficjalnej odbył się pokaz umiejętności, na który szczególnie ochoczo przyszły dzieci z jastrzębskich przedszkoli.

Zobacz też: Pożar domu w Ruptawie. Zginęły dwie osoby

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na stacji paliw Pożar na stacji paliw

Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
mk12.05.2013 20:04

Lebry prężą klaty do orderó, a ludzie czekający na pomoc umierają...

Gość11.05.2013 19:53

Jak czytam, że nie mogli sforsować rolet "antywłamaniowych" to krew mi sie burzy.

TO NIE SA ROLETY ANTYWŁAMANIOWE!

Jeden but je rozwala razem z oknem, nie wspominając juz o tym że łatwo je po prostu podnieśc.

Gość11.05.2013 12:09

w ruptawie kolejna farsa w wykonaniu jastrzębskiej "ZAWODOWEJ "straży pożarnej, to samo było na ul. Katowickiej w ubiegłym roku . Brak wyszkolenia , niekompetencja i zadufanie w sobie. Panowie strażacy do orderów jesteście pierwsi ale jak trzeba kilka razy w miesiącu wyjechac do pożaru trawy , kolizji drogowej albo kosza na śmieci to już ogłaszacie wielki sukces. Dawno powinno się zawodowe straże pożarne traktować jak zwykłe zakłady pracy bez rozbuchanych przywilejów i tzw dyżurów na komendzie. PS. teraz pojawią się komentarze oburzonych dyżurnych strażaków i ich rodzin. Pozdrawiam prawdziwych strażaków- ochotników z OSP !!!!!!!!!!!

mysz11.05.2013 9:21

Strażacy to jedyna grupa zawodowa,która swoją ciężką pracę wykonuje z otwartym sercem dla potrzebującego człowieka. Życzę dużo sukcesów i zadowolenia z pełnionej służby.

hej11.05.2013 1:41

nie ma to jak nasi strażacy - nic nie potrafią, ludzie giną, a oni dłubią w nosie w trakcie aKCJI - DO ZWOLNIENIA CAŁA TA BADZIEWNA BANDA.