Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
15 maja 2013

Trwają remonty bloków. Zobacz, gdzie będą pracować

Trwają remonty bloków. Zobacz, gdzie będą pracować
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Od września 2012 roku Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa realizuje remonty bloków. Część prac już wykonano. W tym roku remonty rozpocząć się już w marcu, ale ze względu na warunki pogodowe, termin nieco się przesunął.

Program termomodernizacyjny obejmuje 19 budynków. Zakończyły się już prace przy niektórych budynkach, m.in. na ulicy Śląskiej, Pomorskiej, Wrzosowej, 1-go Maja, Łowickiej i Armii Krajowej.

Remonty będę jeszcze realizowane na ulicy Kurpiowskiej, Kaszubskiej, Krakowskiej, Łowickiej, Jasnej, Opolskiej, Wrocławskiej, Poznańskiej i Marusarzówny.

Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa otrzymała dofinansowanie na remonty z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prace podzielone są na dwa etapy - jeden dotyczy termomodernizacji budynków, a drugi usunięcie elementów zawierających azbest. Całościowy koszt wynosi 20 mln złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

8 mln zł na przebudowę SP 1 8 mln zł na przebudowę SP 1

Powstaje nowoczesna szkoła wraz z przedszkolem Powstaje nowoczesna szkoła wraz z przedszkolem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Jerzy17.05.2013 14:04

Po remoncie bloki są bardzo estetyczne. Jednak wszystko zależy od użytych materiałów. Tylko jeden blok w Jastrzębiu na ulicy Turystycznej jest wykonany niemal bardzo dobrze. Reszta to pójście na łatwiznę. Wymiana balkonów to zbyt mało. Zwłaszcza, że balkony stały się węższe o ponad 10 cm. Mała rzecz a nie raduje.

ziomek15.05.2013 19:51

Slamsy na Pszczyńskiej powinni ocieplić

oburzony15.05.2013 18:55

Niech społdzielnia "Nowa" wezmie się za ulice Beskidzką Małopolską ! Te bloki nadają się do kapitalnego remontu a nie wyglądają jak stare familoki ! Pieniadze dostajecie, najlepiej nachapać do kieszeni !