Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
16 maja 2013

JSW jednym z największych eksporterów w Polsce

JSW jednym z największych eksporterów w Polsce
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Opublikowano ranking tygodnika Polityka "Lista 500" z polskimi przedsiębiorstwami, które mogą pochwalić się największym eksportem towarów. Wśród nich znalazła się także Jastrzębska Spółka Węglowa.

Ranking przedstawia pięćdziesiąt polskich firm, które najwięcej eksportują poza granice kraju. Jastrzębska Spółka Węglowa znalazła się na 7. miejscu. Spółka zawdzięcza to przychodom z eksportu na poziomie 4,2 mld złotych.

Równocześnie JSW została sklasyfikowana na 6. miejscu najbardziej zyskownych firm. To dzięki zyskowi brutto na poziomie ponad 1,2 mld złotych i zyskowi netto w wysokości 988 mld złotych. Spośród firm które zajmują się przemysłem, handlem i usługami JSW znalazło się na 19. pozycji.

- Był to dla nas bardzo trudny i wymagający szczególnej aktywności czas zmagania się z realiami kryzysu gospodarki europejskiej i problemami sektora stalowego. Mimo dramatycznego spadku cen węgla koksowego i koksu wypracowaliśmy zdecydowanie dobry wynik i przekroczyliśmy zapowiadany poziom wydobycia - powiedział Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
mieszkaniec16.05.2013 10:13

Im więcej piszecie o JSW tym bardziej akcje spadają czy to nie dziwne?