Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
17 maja 2013

"Narcyz 2013": nagroda dla jastrzębianki

"Narcyz 2013": nagroda dla jastrzębiankiZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek z kinie Centrum odbyła się gala wręczenia nagród "Narcyz 2013". Wśród czterech laureatek znalazła się jastrzębianka, Maria Somerlik.

"Narcyz" to nagroda dla kobiet z terenu Śląska wyróżniających się w działalności zawodowej i społecznej. Była to już 12. edycja wręczenia nagrody.

Wśród kapituły przyznającej wyróżnienia znaleźli się m.in. prezydent Marian Janecki, Teresa Jonas i Zygmunt Łukaszczyk. 

Nominowanych było dziewięć kobiet: Iwona Flanczewska-Rogalska, Nina Grela, Katarzyna Grudzień, Teresa Knura, Elżbieta Piotrkowska, Marzena Rabiasz, Maria Somerlik i Beata Stella-Hołowiecka. Panie, które otrzymały statuetkę to Nina Grela (organizatorka targów "Bliżej zdrowia, bliżej natury"), Marzena Rabiasz (Dyrektor Górniczego Urzędu Okręgowego w Kielcach), Beata Stellach-Hołowiecka (lekarz) oraz jastrzębianka Maria Somerlik (inicjatorka powstanie Uniwersytetu III Wieku).

Maria Somerlik to emerytowana pielęgniarka, działaczka społeczna i inicjatorka powstania w Jastrzębiu-Zdroju Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- W dzisiejszym świecie liczy się człowiek młody, bogaty i kreatywny. Tym bardziej dziękuję za wyróżnienie (...) Nagrodę odbieram jako nagrodę dla wszystkich ludzi, szczególnie seniorów w naszym mieście Jastrzębiu - powiedziała jastrzębianka.

W części artystycznej uroczystości wystąpił Jacek Borkowski - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum

Do kina wezwano straż pożarną. Co się stało? Do kina wezwano straż pożarną. Co się stało?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!