Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 maja 2013

"Narcyz 2013": nagroda dla jastrzębianki

"Narcyz 2013": nagroda dla jastrzębiankiZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek z kinie Centrum odbyła się gala wręczenia nagród "Narcyz 2013". Wśród czterech laureatek znalazła się jastrzębianka, Maria Somerlik.

"Narcyz" to nagroda dla kobiet z terenu Śląska wyróżniających się w działalności zawodowej i społecznej. Była to już 12. edycja wręczenia nagrody.

Wśród kapituły przyznającej wyróżnienia znaleźli się m.in. prezydent Marian Janecki, Teresa Jonas i Zygmunt Łukaszczyk. 

Nominowanych było dziewięć kobiet: Iwona Flanczewska-Rogalska, Nina Grela, Katarzyna Grudzień, Teresa Knura, Elżbieta Piotrkowska, Marzena Rabiasz, Maria Somerlik i Beata Stella-Hołowiecka. Panie, które otrzymały statuetkę to Nina Grela (organizatorka targów "Bliżej zdrowia, bliżej natury"), Marzena Rabiasz (Dyrektor Górniczego Urzędu Okręgowego w Kielcach), Beata Stellach-Hołowiecka (lekarz) oraz jastrzębianka Maria Somerlik (inicjatorka powstanie Uniwersytetu III Wieku).

Maria Somerlik to emerytowana pielęgniarka, działaczka społeczna i inicjatorka powstania w Jastrzębiu-Zdroju Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- W dzisiejszym świecie liczy się człowiek młody, bogaty i kreatywny. Tym bardziej dziękuję za wyróżnienie (...) Nagrodę odbieram jako nagrodę dla wszystkich ludzi, szczególnie seniorów w naszym mieście Jastrzębiu - powiedziała jastrzębianka.

W części artystycznej uroczystości wystąpił Jacek Borkowski - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal? Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal?

Co  dalej z kinem? Głos zabiera właściciel budynku Co dalej z kinem? Głos zabiera właściciel budynku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!