Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
20 maja 2013

JSW: Soboty płatne normalnie? Trwają rozmowy

JSW: Soboty płatne normalnie? Trwają rozmowy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW chce wprowadzić sześciodniowy tydzień pracy, ale tak aby praca w sobotę była wynagradzana na takim samym poziomie jak w pozostałe dni. Zarząd spółki rozmawia w tej sprawie ze związkowcami.

Jak mówi Robert Kozłowski, wiceprezes zarządu ds. ekonomicznych, polskie górnictwo musi stać się konkurencyjne kosztowo. Nie musi to jednak oznaczać redukcji zatrudnienia czy obniżki wynagrodzenia. Chodzi o zmniejszenie kosztów pracy pojedynczego zatrudnionego.

- Staramy się to wprowadzać powoli, w partnerstwie ze stroną społeczną. Uświadamiając potrzebę tego typu działań, bo to oznacza, że ten szósty dzień pracy nie może być wynagradzany według stawek jak za dzień wolny. To zabija całą efektywność tego lepszego wykorzystania majątku, bo stawki są istotnie wyższe od wynagrodzenia za tzw. dni czarne, czyli od poniedziałku do piątku - mówi Robert Kozłowski.

Wprowadzenie roboczej soboty płatnej jak za zwykły dzień, miałoby według zarządu zwiększyć konkurencyjność spółki, co przyczyniłoby się do zatrudnienia nowych pracowników.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
i kto tu winien22.05.2013 19:33

i zapomniałem dodać, tu słyszy się że będzie redukcja wśród dozoru średniego, wyższego, bo tak jak mówili przedmówcy - nic nie wnoszą te osoby a spółka ponosi na nich koszta, tak samo jak węgiel który jest dawany osobom z biurowca, a nigdy tego dołu nie widziały - a węgiel oglądają na wagonach kolejowych czy na zdjęciach, dieta cud dla biurowca - a jakie to mają szkodliwe ile pyłów jaki mikroklimat ich dotyka? po wyjeździe chce kupić pieczywo, wchodzę do sklepu patrze a tam co dzien to po kilka kobietek z biurowca kupuje świeże produkty, kawki pija, a jak do nich się przychodzi to larmo ze im przeszkadzamy - zacznijmy od osob ktore nie musza spędzać godzinę na lazni,a c odzien maja dostęp do świeżego powietrza, internetu w pracy przez 8h swojej pracy! nie mam nic do biurowców ale ich nie brakuje w pracy , a na dole fizycznych nie przybywa , gdyz jest rownowaga odejsc przyjec... ale za to dozoru coraz wiecej

szok22.05.2013 19:21

JSW chce wprowadzić sześciodniowy tydzień pracy, ale tak aby praca w sobotę była wynagradzana na takim samym poziomie jak w pozostałe dni. Czyli robić więcej, zarabiać tyle samo. Jest tak mało ludzi w górnictwie, że nie mamy prawa do urlopu - a mają go nieliczni. Po 5 dniach jesteśmy wykończeni, struci atmosferą dołową (gazami) - przychodzimy do domu organizm domaga się witamin, żywności... wypoczynku. Płacą nam niby premie bhp która znika w wypłacie. Niby podwyżki a porównując lata poprzednie było odrobinę lepiej. Kpina to co spółka chce osiągnąć kosztem osób które muszą robić za kilku bo niby przyjęcia są, są to przyjęcia medialne nic poza tym. Każdy pracownik wie, że już mu wiele zabrano, zastraszają nas, zmuszają do robót za 2 ,3 strasząc utratą pracy... chore to wszystko, nie jedna osoba co odchodzi na emeryturę mówi, wracają lata 80 gdzie był nierząd i zastraszanie

toma22.05.2013 13:53

sobota leży koło niedzieli i niech tak pozostanie!!!!!!!!!!!!!!! BRACIA GÓRNICY

toma22.05.2013 13:21

sobota leży koło niedzieli i niech tak pozostanie

lea do wegfsd22.05.2013 12:52

to nie jest temat dla biedronkarzy i zawistnych polaczkow

weqfsd22.05.2013 11:25

do roboty nieroby, i tak kazdy wie ze kazdy ryl dzinnie przepracowuje max3-4 godz/dzinnie.... reszta to leberka... pracowac przymusowo w soboty wowczas moze zarobia na swoje pesje.

hanys21.05.2013 18:24

i dobrze, przyjnojmniej nie beda musioł lizoć dupy sztajgrowi żeby wszystkie soboty robić!!

Pokaż wszystkie opinie (39)