Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
23 maja 2013

Działania "NURD": 14 mandatów dla pieszych

Działania "NURD": 14 mandatów dla pieszych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

We wtorek na terenie naszego miasta policja prowadziła działania, podczas których zwracała szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Mieszkańcy Jastrzębia otrzymali 14 mandatów.

Akcja odbywała się 21 maja w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zaangażowani byli w nie funkcjonariusze z drogówki, prewencji oraz straży miejskiej. Działania skierowane były do pieszych, ale również kierowców, którzy nie zawsze pamiętają o respektowaniu przepisów wobec pieszych. Policjanci patrolowi miejsca szczególnie uczęszczane przez pieszych.

- Stróże prawa zastosowali środki prawne wobec 14 osób, które przechodziły w miejscach niedozwolonych. Poza mandatami karnymi, czy pouczeniami, mundurowi przypominali pieszym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów - informuje policja.

W trakcie trwania działań nie ujawniono ani jednego przypadku niewłaściwego zachowania kierowców wobec pieszych.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Obserwator25.05.2013 11:19

Może policja powinna przeprowadzić akcje kontroli samochodów dostawczych, służących do przewozu żywności. Kiedy patrzę na te przerdzewiałe, zgniłe samochody , z których wyciekają płyny eksploatacyjne, to nie wierzę , że przeszły one przeglądy. Skoro samochód jest przerdzewiały to skąd pewność, że z auto-chłodni nie wydostaje się czynnik chłodniczy?

Gość23.05.2013 16:28

dziękuję ci policjo, teraz naprawdę czuję się bezpieczny...

Gość23.05.2013 13:45

Jak już to 100 zł a nie 50... Doinformowani że hej, ale najwięcej do powiedzenia. Internetowi napinacze...

do Lolex23.05.2013 12:18

właśnie dlatego nie są wyłączane, zeby POlicja miała kogo oskubać.

Gość23.05.2013 11:39

Tylu to ja złapię w 10 minut stojąc przy skrzyżowaniu Mazowieckiej i Małopolskiej.

Lolex23.05.2013 10:01

Czemu światła dla pieszych nie są wyłączane w nocy? Godz. 23, ZERO AUT a człowiek stoi jak głupi i czeka na zielone, bo jak przejdzie na czerwonym to mu wyskoczy policja z krzaków i minus 50zł :/