Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
24 maja 2013

Trwa zbiórka na przeniesienie Oddziału Pediatrycznego

Trwa zbiórka na przeniesienie Oddziału Pediatrycznego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Jastrzębiu-Zdroju zbiera pieniądze potrzebne na przeniesienie Oddziału Pediatrycznego do budynku głównego szpitala. Na ten cen potrzeba około miliona złotych.

Aktualnie Oddział Pediatryczny mieści się w budynku Szpitala przy ulicy Krasickiego, który oddalony jest od Szpitala Wojewódzkiego o około 2 kilometry. Utrudnia to dostęp do zaplecza diagnostycznego i wytwarza większe koszty transportu pacjentów. Właśnie dlatego władze szpitala zdecydowały się na pomysł jego przeniesienia.

- Musimy zmienić lokalizację Oddziału Pediatrycznego, a tym samym stworzyć lepsze warunki leczenia i dializowania dzieci na każdym etapie ich rozwoju. - informuje szpital.

Ostatnio szpital przeprowadził zbiórkę podczas meczu GKS 1962 Jastrzębie i Rekordu Bielsko-Biała, który odbył się 18 maja. Kibice mieli okazję skorzystać z badań, np. pomiaru ciśnienia czy badania pulsoksymetrem.

Wszyscy, którzy chcą wspomóc finansowo inicjatywę przeniesienia oddziału mogą wpłacać pieniądze na konto:

Getin Noble Bank S.A.
91 1560 0013 2341 8722 7000 0002 
z dopiskiem "...dla Oddziału Pediatrycznego..." 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
do anty28.05.2013 12:22

jesli przeniosą pielęgniarki do górniczego to w końcu chwycą się roboty, a nie czekały tylko '' byle do emerytury'' młode siostrzyczki dajcie popalić tym z przyjazni, niech się w końcu wezmą do roboty

anty27.05.2013 22:17

jak przeniosą sprzęty i zadania to przeniosą też pielęgniarki, haha

Mieszkaniec27.05.2013 21:11

Ja ma bardzo złe wspomnienia z tego szpitala przy Krasickiego. Pielęgniarki zajmowały się przede wszystkim sobą. Opieka żałosna. Napisałem do dyrekcji skargę. Otrzymałem odpowiedź wymijającą typu ble, ble odczep się. Za to zupełnie inne mam zdanie o szpitalu przy Jana Pawła II. Większość personelu chce pomóc choć nie dysponuje dobrym sprzętem i medykamentami.

Gość27.05.2013 18:01

panie/pani x, dawaj się dalej okradać państwu, w którym obsługa ściągania podatków kosztuje prawie tyle ile przychody z podatków...no, chyba, że jesteś pracownikiem państwowym....

x27.05.2013 11:16

do gosc: jak ci nie pasuje to w ogole jedz do usa rodzic z delfinami

zły27.05.2013 10:41

Pan Prezydent niech przeznaczy na ten cel pieniądze. Dla miasta milion to słaba kwota. Kościoły jakoś dotuje! Teraz ma pole do popisu!!!

Gość27.05.2013 6:28

płacę duże podatki, w Jastrzębiu nic się nie dzieje, a ja jeszcze mam dopłacać do naszego państwa, skandal, jak zechcę, to pójdę rodzić do innego szpitala, choćby prywatnie. porównując składki ZUS i kosztów leczenia prywatnie, tam przynajmniej jest taniej, niż w państwowym...

Pokaż wszystkie opinie (17)