Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 maja 2013

Rajd Wisły za nami. Wygrywa Kajetan Kajetanowicz

Rajd Wisły za nami. Wygrywa Kajetan KajetanowiczZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

25 maja ulicami Bzia przejechały samochody biorące udział w 59. Rajdzie Wisły. Pierwszy etap rajdu wygrał Kajetan Kajetanowicz z LOTOS Rally Team.

Tegoroczny Rajd Wisły zaliczał się do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (runda II). Pierwszy etap rajdu podzielony został na 7 odcinków -  dwa z nich rozegrane zostały w Jastrzębiu. Pierwsze samochody wjechały na ulicę Bzia o 10:00, później około godziny 15:30 rajdowcy pojawili tu ponownie.

Najlepiej na trasie wypadł aktualny Mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem, który wygrali pięć z siedmiu odcinków specjalnych. Tuż za nim był Wojciech Chuchała, który jednak po uszkodzeniu zawieszenia w swoim aucie musiał zrezygnować z dalszej jazdy i nie dojechał do mety.

- Cieszę się, że prowadzę w tym trudnym rajdzie (…) Jest dużo wąskich partii, bardzo wybijających, mnóstwo niewidocznych, a do tego śliskich zakrętów. Fantastyczna zabawa, choć trudno czasem trafić w drogę - powiedział zwycięzca I etapu, Kajetan Kajetanowicz.

W sobotę warunki pogodowe były bardzo zmienne. - Niewiarygodne, że w jednym miejscu deszcz, ulewa, dwa kilometry dalej słoneczko, pięknie, gorąco, lato. Za chwilę znowu deszcz - tak komentował pogodę Tomasz Kuchar.

W niedzielę kolejne 7 etapów, które rozegrane zostaną w Wiśle i Ochabach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
zdzisłaf25.05.2013 23:32

Fajnie było, ale za mało dzwonów, następnym razem zaproście Kubicę, on się na pewno rozwali na jakimś płocie.

Wacek25.05.2013 19:19

Fajną rodzice mieli zabawę przy wyborze imiona :-)