9°
26 maja 2013

Dwa medale jastrzębian podczas Biegu na Ślężę

Dwa medale jastrzębian podczas Biegu na ŚlężęNa zdjęciu Dominik Ząbczyński

Damian Zawierucha i Dominik Ząbczyński zdobyli medale w XX Biegu na Ślęże, który odbył się w 25 maja. Trasa biegu liczyła 5 kilometrów, a przewyższenie ponad 500 metrów. W zawodach startowało ponad 450 zawodników z całej Polski.

Pierwszy na metę przybiegł Dariusz Kruczkowski z czasem 26:11. Tylko o dwie minuty gorszy był jastrzębianin, Damian Zawierucha, który przebiegł trasę w 28:20. Tym samym zdobył 7. miejsce w kategorii open oraz 3. w kategorii wiekowej M30. Na 1. miejscu w kategorii M40 uplasował się Dominik Ząbczyński z czasem 30:45. W kategorii open mężczyzn zajął 17. miejsce.