Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
27 maja 2013

Nagrody dla działaczy kultury rozdane

  • Nagrody dla działaczy kultury rozdane
  • Nagrody dla działaczy kultury rozdane
  • Nagrody dla działaczy kultury rozdane
  • Nagrody dla działaczy kultury rozdane
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl, R. Cebula / UM

W piątek w Domu Zdrojowym odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Działacza Kultury. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Maksymilian Lipus i zespół folklorystyczny "Druga Młodość".

Nagrodzony Maksymilian Lipus jest literatem i artystą, a także współredaktorem biuletynu Towarzystwa Miłośników Ziemi Jastrzębskiej. Zespół "Druga Młodość" działa w Jastrzębiu-Zdroju już trzydzieści lat. W tym czasie opracował 250 pieśni o tematyce regionalnej, religijnej i okolicznościowej.

W trakcie gali wyróżniono także pracowników dwóch jastrzębskich placówek kulturalnych. Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej, która w tym roku obchodzi 65-lecie istnienia.

- Rozwój społeczeństwa następuje poprzez kulturę. Pamiętajmy o roli tych naszych placówek, w szczególności obchodzącej w tym roku jubileusz bibliotece - powiedział prezydent miasta Marian Janecki.

Galę uświetnił występ Waldemara Malickiego, który w trakcie swojego recitalu bawił publiczność opowiadając żarty i grając na pianinie. Nagrody dla działaczy kultury wręczali prezydent miasta Marian Janecki i wiceprezydent Krzysztof Baradziej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spotkanie z okazji 30-lecia zespołu Druga Młodość Spotkanie z okazji 30-lecia zespołu Druga Młodość

Przyznali nagrody w Dniu Działacza Kultury Przyznali nagrody w Dniu Działacza Kultury

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
komentator27.05.2013 18:45

"...W trakcie gali wyróżniono także pracowników dwóch jastrzębskich placówek kulturalnych. Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej, która w tym roku obchodzi 65-lecie istnienia..." - czyli pracowników MOK za najsłabsze kino w okolicy i kabarety na których zdobycie biletów jest jak 6 w totka oraz pracowników biblioteki do której i tak mało kto przychodzi bo brak tam nowości

stałyGość27.05.2013 13:50

Oj Marian jak Ty wyglądasz?