Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
28 maja 2013

"Nie" dla pracy w sobotę. Związkowcy odpowiadają

"Nie" dla pracy w sobotę. Związkowcy odpowiadająZdjęcie z pikiety, która odbyła się w sierpniu 2012 przed JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej są zdumieni wypowiedzią wiceprezesa JSW, Roberta Kozłowskiego, który stwierdził, że rozmowy na temat wprowadzenia sześciodniowego tygodnia pracy trwają. Z nimi nikt nie rozmawiał.

Niedawno wiceprezes JSW ds. ekonomicznych, Robert Kozłowski, powiedział, że Zarząd JSW rozmawia ze związkowcami o wprowadzeniu sześciodniowego tygodnia pracy w kopalniach oraz stawki za pracę w soboty. Związkowcy są oburzeni, bo według nich żadne rozmowy nie miały miejsca.

- Żadnych rozmów na temat wprowadzenia sześciodniowego tygodnia pracy nie prowadziliśmy (…) Opinię wiceprezesa traktujemy jako próbę sztucznego wywołania niepokojów wśród pracowników, co się może źle skończyć, bo jest takie powiedzenie, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę - mówi Sławomir Kozłowski, lider "Solidarności" w JSW.

Nie zależnie od tego czy rozmowy były czy nie, związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej jednogłośnie opowiadają się przeciwko wprowadzeniu sobót do tygodnia pracy.

- Stanowisko związków zawodowych, w tym "Solidarności", jest jednoznaczne. Soboty, niedziele i święta powinny być dniami wolnymi od pracy - mówi  Kozłowski.

Jak mówi "Solidarność", po informacji, która ukazała się w mediach, w ich siedzibach rozdzwoniły się telefony od członków. Mieli oni przekonywać szefów związków, by nie szli na żadne ustępstwa, a w razie potrzeby by przeprowadzić referendum w tej sprawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
edi30.05.2013 19:13

Dlaczego związkowcy protestują przeciwko pracy w sobotę? Przecież oni w ogóle nie pracują?

do mieszkaniec30.05.2013 9:49

debil jestes jakis czy jak??? tu chodzi o zmusznie do pracy w weekend, ci co chca niech sobie pracuja, niektorzy chca pracowac 1-2 weekendy w miesiacy, no ale nie wszystkie??? czaisz roznice????

Mieszkaniec29.05.2013 11:39

OK, niech zostanie pięciodniowy tydzień pracy, ale z bezwględnym zakazem pracy w weekendy za +100% dniówki ( oprócz utrzymania). Pracę zaplanowaną na szósty dzień przenieść na pozostałe pięć i rozliczać z efektów. Plan nie wykonany to lecimy po premii. Wynagrodzenie trochę będzie się różnić w zależności od wskaźników, no ale to przecież nie chodzi o kasę górnikom, tylko o wolne weekendy ;)
Pozdrawiam

Gość29.05.2013 10:12

co wy ****** mozecie wiedziec o gornictwie biedronkarze :)

gierek29.05.2013 9:20

Popieram Łukasza , cała prawda o polskich górnikach

Gość29.05.2013 8:18

Jastrzębianin, a kogo to wina, że zostałeś układem przenoszenia napędu na łopatę? Mogłeś zostać np. chirurgiem plastycznym i kosić kasę. Nie win innych, że rodzice cie nie kochali i nie zniechęcili do pracy w górnictwie.

luj29.05.2013 8:17

Chcą to niech nie robią. Ich sprawa. a wasza sprawa droga redakcjo umieszczac komentarze. ale jak nie umieścicie to spokojnie, znajdziemy inna droge na umieszcznie krytyki, której najwyraźniej się boicie.

Pokaż wszystkie opinie (23)