Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
29 maja 2013

Odbyły się zawody ratowników medycznych

  • Odbyły się zawody ratowników medycznych
  • Odbyły się zawody ratowników medycznych
  • Odbyły się zawody ratowników medycznych
  • Odbyły się zawody ratowników medycznych
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

27 maja w naszym mieście rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Dzień później, we wtorek, wszystkie ekipy rozpoczęły zmagania w rozmaitych konkurencjach. W zawodach startowało 18 ekip z całego kraju.

W hali widowiskowo-sportowej ratownicy musieli poradzić sobie z osobą niepełnosprawnną oraz ojcem i synem. W tej konkurencji brana była pod uwagę również komunikacja na różnych szczeblach wiekowych.

Ratownicy przeprowadzali również czynności medyczne w kopalni Borynia, a dokładniej w stacji ratownictwa górniczego, gdzie na co dzień trenują ratownicy z kopalni.

Konkurencje przeprowadzane były również w galerii handlowej oraz w Domu Zdrojowym. Dodatkowo, w podczas jednego zadania ratownicy podłączani byli pod specjalistyczny sprzęt, który miał na celu zmierzenie wszystkich parametrów podczas akcji resuscytacji, np. siła nacisku, rytm czy ułożenie rąk.

Na koniec podliczone zostały punkty ze wszystkich konkurencji i wyłoniono zwycięzcę. Pierwsze miejsce otrzymała Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Na drugim znaleźli się ratownicy z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Trzecie miejsce zajęła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ratownicy z "Boryni" najlepsi Ratownicy z "Boryni" najlepsi

Zaatakował ratowników i groził im śmiercią Zaatakował ratowników i groził im śmiercią

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!