Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 maja 2013

Jastrzębska PO: Prezydent uprawia dziwną politykę

Jastrzębska PO: Prezydent uprawia dziwną politykę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

28 maja odbyła się konferencja klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Radni odnieśli się do ostatniej sesji rady miasta, gdzie głosowano m.in. za udzieleniem absolutorium prezydentowi.

Podczas sesji, która odbyła się 23 maja klub PO głosował przeciwko udzieleniu prezydentowi absolutorium, czyli przeciwko potwierdzeniu zrealizowania planów budżetowych z poprzedniego roku. Jak tłumaczyli później radni Roman Foksowicz i Janusz Ogiegło, chodziło przede wszystkim o niezrealizowane inwestycje.

W poprzednim roku na inwestycje w budżecie miasta zaplanowano 198 mln złotych, a wydano 34% z całości zaplanowanej na początku kwoty. Jak mówią radni PO, w między czasie zmieniono plan ze 198 mln na 68 mln zł, co ostatecznie przełożyło się na 98-procentowe wykonanie budżetu inwestycyjengo.

- Widać, że rządzący unikają spostrzeżeń na temat tego co trzeba poprawić. Mówią, że jest wszystko ładnie. Nie jest - powiedział Roman Foksowicz podczas konferencji prasowej.

Kolejną kwestią do której odnieśli się radni PO to głosowanie przeciwko powołaniu na wiceprzewodniczącego rady miasta Romana Foksowicza. Przypomnijmy, że po rezygnacji Damiana Gałuszki (wcześniej kandydata PO, teraz radnego Wspólnoty Samorządowe) radni mieli wyłonić jego następcę. 

- Jako ex aequo drugi co do wielkości klub radnych powinniśmy mieć własnego przedstawiciela (…) Nie wiem czy to zemsta prezydenta, ale na pewno uprawianie polityki - komentuje radny Foksowicz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent Miasta bez absolutorium Prezydent Miasta bez absolutorium

Prezydent z absolutorium. 13 głosów za Prezydent z absolutorium. 13 głosów za

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
prof. Jan Miodek04.06.2013 0:50

Jastrzębskie PO, a nie "Jastrzębska PO". Skrót ten przyjmuje formę męską, po rozwinięciu natomiast formą żeńską.

Bogna31.05.2013 12:21

Obi ja mam nadzieję, że ani PiS ani PO już więcej do koryta się nie dostaną.

obi30.05.2013 19:58

Nie długo po władzę mogą sięgnąć Pisowszczyki a oni to będą pociskać pierdoły i jak uważasz Boguniu mam rację ?

Bogna30.05.2013 11:12

Zaś PO-wcy wciskają ludziom jakieś pierdoły i myślą, że damy się kolejny raz nabrać. Pewnie potrzebują kasy dla swoich koleżków z PO, potrzebują kasy na premie dla swoich prezesów i myślą, że pod przykryciem jakiś obietnic znów wejdą nam do kieszeni. Pan Ogiegło to nawet nie pamięta co ufundował mieszkańcom Zofiówki gdy był prezydentem miasta. Wciska nam jaki to on był święty. Dowidzenia panie i panowie z PO, miasto was nie potrzebuje. Mam nadzieję, że w końcu i Polska wam podziękuje i naród wyśle was tam gdzie raki zimują.

Tadek30.05.2013 9:15

Z przyjemnością informuję, że w 2014 roku z naszych klatek schodowych znikną kamery. Zapowiedział to min. Sienkiewicz. - Polska w tej dziedzinie to dzikie pola - mówił o monitoringu szef MSW. Ustawa ma wprowadzić zakaz instalowania kamer i nagrywania obrazu w "łazienkach, przebieralniach, pokojach hotelowych, na klatkach schodowych, w gabinetach lekarskich" - wyliczał. Już się cieszę na zwrot kasy z SM Nowa, która zdecydowała się na montaż kamer bez odpowiednich podstaw prawnych.

słowik29.05.2013 20:28

Ojej, wstrętni z SLD i PIS wprowadzili złe podatki a dobry PO musi znosić pretensje ludzi.Obi, komu te pierdoły pociskasz?Wiesz co łączy PO,PIS i SLD?Okrągły stół, a kto siedział przy okrągłym stole?Żydokomuchy,UB-ecy i klechy.Jedna banda i klika .Głupi nazywają ich elita kraju

pinek29.05.2013 18:36

Ale to PO obiecywała podatek liniowy, zmniejszenie vatu, likwidację abonamentu. A co mamy? Podwyżki wszystkiego za wyjątkiem wynagrodzeń.

Pokaż wszystkie opinie (12)