Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
31 maja 2013

"Wszechogarniający brud". Wizyta na "Manhattanie"

  • "Wszechogarniający brud". Wizyta na "Manhattanie"
  • "Wszechogarniający brud". Wizyta na "Manhattanie"
  • "Wszechogarniający brud". Wizyta na "Manhattanie"
Więcej zdjęć:
fot. SLD

Członkowie jastrzębskiego SLD odwiedzili mieszkania socjalne przy ulicy Pszczyńskiej. Stan budynków i okolicy jest niezadowalający. - Nie jest możliwe by ludzie mieszkali w takich warunkach - mówią.

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej pojechali na ulicę Pszczyńską na prośbę mieszkańców, którzy na dyżurze rady miejskiej SLD zwrócili się o pomoc w możliwości zabudowy piaskownicy. Chcąc rozpoznać sytuację udali się na miejsce, ale to co zobaczyli przerosło ich wyobrażenia.

- Na klatkach wszechogarniający brud, poniszczone całkowicie skrzynki pocztowe. Na korytarzu wyrwy i dziury, na których można połamać nogi. Mieszkania nie mają własnych toalet. Wszyscy korzystają z jedynej muszli na piętrze. Miejsce jest brudne. O jakiejkolwiek higienie można zapomnieć. Na parterze zamiast kranu, kawałek rury - mówią członkowie SLD.

Problemem mieszkańców jest również znalezienie pracy. Jak mówią, większość pracodawców widząc ich adres zamieszkania nie chce nawet z nimi rozmawiać.

- Należy skierować pytanie do władz miast odpowiedzialnych za politykę społeczną, dlaczego doprowadzili do powstania na obrzeżach Jastrzębia getta, w którym to najwyższą cenę płacą dzieci. Nie ma mowy na wyrównywanie szans na powodzenie w dorosłym życiu - piszą przedstawiciele SLD na swojej stronie internetowej.

W imieniu mieszkańców interpelację w sprawie warunków mieszkań socjalnych złożył do prezydenta radny Jerzy Lis.

Przeczytaj cały artykuł

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Manhattan": Pani wyzywa pana "Manhattan": Pani wyzywa pana

Zakochany sąsiad dobijał się do drzwi wybranki? Zakochany sąsiad dobijał się do drzwi wybranki?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (81)
Kaja17.07.2014 21:20

Każdemu warto pomagać,tam mieszkają LUDZIE!-nie zwierzęta.Mieszkają tam dzieci,jako społeczeństwo nie możemy milczeć.To straszne w jakich warunkach Oni żyją,a nie zawsze znależli się tam z własnej winy.W czym zawiniły dzieci,jak mają się wychowywać w takich warunkach?Strasznie Im współczuje.......

wwwwwwwwwwwww06.06.2013 14:57

może,by ktoś spróbował tam pomieszkac to by wiedział ,że nie każdy tam jest taki jak opisujecie sa ludzie którzy dbają o czystość i nie każdy pije i nawet dużo osób pracuje normalnie i starają się stworzyć porządek ,lecz co z tego jak inni to utrudniają wiec zanim zaczniecie pakowac wszystkich do jednego worka czasem przemilczcie swoje wypowiedzi!!!!

ALO SEBIG04.06.2013 16:30

Mieszka tam nie daleko moja kolezanka.Wyglada to gorzej niz na zdjeciu. Straszne!!!

Ana04.06.2013 16:26

jechałam tam tedy. STRASZNIE!!!

Myśliwy04.06.2013 14:40

O wielki ,, g,, pudło tak jak i reszta. A co do prawa to wolę to socjalistyczne bo daje ludziom szansę normalnego życia.

G04.06.2013 13:24

Myśliwy, sądzę że jesteś mieszkańcem tego pięknego "osiedla"? Bo Twoje wypowiedzi nijak mają się do dodawanych komentarzy a jedynym ich celem jest marna prowokacj, nieskuteczna zresztą. Jeśli komuś odpowiadasz to staraj się zachować jakiś sens wypowiedzi. Toleruj dalej te "socjalistyczne" prawo to już niedługo mniejszość która sprawiedliwie pracuje będzie pracowała na nierobów.

Gość04.06.2013 8:39

Ile pokoleń mieszkańców Manhattanu mamy utrzymywać?

Pokaż wszystkie opinie (81)