Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
4 czerwca 2013

JSW: Ponad 90 mln zł na bonus dla pracowników

JSW: Ponad 90 mln zł na bonus dla pracowników
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW przeznaczy 90,5 mln złotych na nagrody dla pracowników. Pieniądze zostaną przekazane załodze do połowy lipca. Zmieniona została jednak formuła wypłacania nagród.

W tym roku nie będzie to wypłata z zysków, tak jak w roku poprzednim. Teraz będzie to jednorazowy bonus. Zasady podziału zysków i ich wysokość została już ustalona między zarządem spółki a związkowcami.

Wysokość wypłaconego bonusu będzie różna w zależności od wykonywanej pracy. Najwięcej otrzymają górnicy dołowi, następnie pracownicy zakładów przeróbki węgla, pozostali pracownicy powierzchni oraz pracownicy biurowi.

Takie jednorazowe świadczenie będzie mieć charakter trwały, a jego wielkość zależeć będzie od wyników z poprzedniego roku, bieżących wyników spółki i efektywności pracy.

W zeszłym tygodniu akcjonariusze zgodnie z rekomendacją Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowali o wypłacie około 295,9 mln zł dywidendy z zysku za 2012 rok, co daje 2,52 zł na akcję. Wypłatą dywidendy jest objętych będzie ponad 117,4 mln akcji spółki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Do fff07.06.2013 12:47

To załatw mi robotę na kopalni to z miłą chęcią zjadę na te 3 godfzinki pracy i za rok będę miał na picie 100 tys.

doda06.06.2013 12:19

KAJA ty "przedstawicielu handlowy", gdyby nie pensje górników nie miałabyś co włożyć do gara!

Gość06.06.2013 0:01

edi to biedronkarz czyli maly zawistny polaczek

edi05.06.2013 22:33

Gość to górnik

Gość05.06.2013 16:26

WSZYSCY TU JESTEŚCIE ALBO ZAZDROŚNI ! ALBO WALNIĘCI NA GŁOWE NA CO SIĘ KŁÓCICIĘ CO WAM TO DAJE ;)

Ja nei pracuje na kopalni i moim zdaniem w stu procenatch każdemu górnikowi należy się jeden, drugi czy też trzeci dodatek ! za trud i pracę, za samo zjeżdzanie na dół gdzie temperatura jest wysoka bądź niska, za samo powietrze którym muszą oddychać siedzieć w zapyleniu ! natomist jestem przeciwny płaceniu czegokolowiek pracowniką biurowym którzy nie robią na dole ! zostawcie im kartki lecz dodatki zabierzcie nie są to GÓRNICY !

DO ZAGÓROWSKI !
CHCESZ PRACOWAĆ W SOBOTY BO CI MAŁO ? ZOBACZ NA HAŁDY ILE MASZ MLN TON ? SZUKASZ OSZCZĘNOŚCI ZABIERZ SIĘ ZA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH JAK I SWOICH W SPÓŁCE, JEST TAM POŁOWA STANOWISK TYLKO FIGURUJĄCYCH KTÓRZY NIE SĄ POTRZEBNIE JAK I NADSZTYGARZY NA KOPALNI ! STANOWISKO BEZ POTRZEBY !
ogarnij się człowieku bo Kadencja TUSKA TEŻ SIĘ JUŻ KOŃCZY ! w końcu się zabiorą za Ciebie bo póki co opowiadają o machlojkach dyrektorów kopalń ( przetargi itp ) a w końcu spojrzeć Tobie na ręcę !

do KAJA05.06.2013 15:19

a to ciekawe, ja tez noszę kanapki z domu i zjeżdżam na dól 600m pod ziemię. nie wypowiadaj się jak masz pisać takie pierdoły

górnik05.06.2013 11:19

Najbardziej cieszy się skarbówka i ZUS.

Pokaż wszystkie opinie (22)