Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 czerwca 2013

Szymon Hołownia o Bogu, Kasisi i książkach

  • Szymon Hołownia o Bogu, Kasisi i książkach
  • Szymon Hołownia o Bogu, Kasisi i książkach
  • Szymon Hołownia o Bogu, Kasisi i książkach
  • Szymon Hołownia o Bogu, Kasisi i książkach
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

We wtorek wieczorem w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią. W trakcie rozmowy dziennikarz i autor książek opowiadał o religii, swoich książkach i fundacji Kasisi.

Głównym tematem spotkania była religia. Szymon Hołownia mówił o swoich poglądach odnośnie in vitro, aborcji czy eutanazji. Opowiadał również o nowopowstałej fundacji Kasisi, która pomaga dzieciom w Zambii. Okazało się też, że gość biblioteki chętnie przyjeżdża na Śląsk.

- Śląsk kręci mnie ze względu na swoją konkretność, osobność ale też ze względu na industralizację która tu jest. Te wszystkie fabryki, kopalnie tworzą ludzie, którzy gromadzą się i budują wspólnotę - mówił Szymon Hołownia.

Nie zabrakło również dyskusji ze zgromadzoną publicznością. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Pracownicy biblioteki musieli dostawić kilka dodatkowych rzędów krzeseł, ponieważ dla przybyłych brakowało miejsc.

Szymon Hołownia znany jest m.in. z prowadzenia programów telewizyjnych takich jak "Mam Talent czy "Między sklepami". Jest autorem wielu książek o tematyce religijnej np. "Bóg, kasa i rock'n'roll" czy "Kościół dla średnio zaawansowanych". Współpracował również z Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą czy Newsweekiem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
kultura20.06.2013 18:41

Warto orzewać się światłem ludzi mądrych,dlatego warto koło takich ludzi być i stać. Wspaniały człowiek,pełen zalet i mądrości.

Danek05.06.2013 21:42

W ogóle ktoś z was był na tym spotkaniu, czy tylko utyskujecie, bo tak wypada, bo na dzisiejsze popołudnie i wieczór nie macie nic lepszego do zrobienia? Jeśli ktoś wyszedł z tego spotkania niezadowolony( pod warunkiem, że tam był, a nie tylko słyszał "coś tam, coś tam"), to nie ma w sobie uczuciowości, wrażliwości etc, etc. Ze spotkania wychodziłem z sąsiadem ateistą, który podsumował: "Absolutny szacunek, Panie kochany". Brawa po długiej chwili modlitwy w ciszy też były wymowne i wzruszające... Dzięki Dyrekcji za możliwość zorganizowania tego spotkania. Może teraz np. Mariusz Szczygieł ze swą miłością do Czech? ...

M.05.06.2013 21:14

A kto wpuścił "dziennikarza" ?

słowik do a05.06.2013 19:24

Jak to, nie wiesz co masz robić? Takich ludzi nie słuchać i nie oglądać w TV, a jak kiedyś zobaczysz na ulicy to napluć mu na pys...

weqfsd05.06.2013 16:30

jak widac ciemnej masy w jebiu nie malo:)

do a05.06.2013 14:35

jasne bo wszystko co określa hołownie to ze współpracował z synem żyda i SBka... masz takie zacofane myslenie ze szkoda gadać

a05.06.2013 14:25

pracował z wyborczą - adam michnik (aron szechter, jego ojciec ozjasz skazany w PL za zdrade narodu) i newsweek - tomasz lis (jego ojciec wspolpracowal z SB). Próbował podskakiwać do Cejrowskiego w swoim programie ostateniczie został ustawiony do pionu, co mam o nim myśleć?

Pokaż wszystkie opinie (10)