Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 czerwca 2013

Pierwsze "zielone" certyfikaty energii dla SEJ

27 maja Urząd Regulacji Energetycznej przyznał Spółce Energetycznej Jastrzębie pierwsze certyfikaty pochodzenia dla energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii. Teraz spółka może nimi obracać na Towarowej Giełdzie Energii.

Świadectwa zostały przyznane za energię elektryczną wytworzoną w instalacji spalającej biomasę z węglem i metanem. Gaz ten wydobywany jest przy okazji odmetanowania kopalni Zofiówka.

W lutym zużyto 435,5 tony biomasy, co stanowiło 1,5% całkowitej energii chemicznej i pozwoliło na uzyskanie 525,705 MWh praw majątkowych do świadectw pochodzenia z OZE.

Polub i udostępnij
Czytaj też

PiS rządzi na Śląsku dzięki jednemu radnemu PiS rządzi na Śląsku dzięki jednemu radnemu

Sejmik Województwa Śląskiego bez jastrzębian Sejmik Województwa Śląskiego bez jastrzębian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!