Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 czerwca 2013

Kaczyński i Buzek honorowymi obywatelami miasta

Kaczyński i Buzek honorowymi obywatelami miasta
fot. Kancelaria Prezydenta, jastrzebieonline.pl

Podczas sesji Rady Miasta, które odbyły się w czwartek, radni nadali tytuł "Honorowego Obywatela Miasta Jastrzębie-Zdrój" byłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu oraz Jerzemu Buzkowi.

6 czerwca na pierwszej nadzwyczajnej sesji rady miasta, radni głosowali nad przyznaniem honorowego obywatelska Jastrzębia-Zdroju Lechowi Kaczyńskiemu. Kandydatura byłego prezydenta zgłoszona była przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Wspólnotę Samorządową i została zaakceptowana przez większość radnych - 12 głosów za, przeciw 0, wstrzymało się 5.

- W związku z działalnością opozycyjną Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i trwałym wkładem ludzi Ziemi Jastrzębskiej w budowanie demokratycznej Polski (...) w związku z dbałością Ś.P. Prezydenta o sprawy gospodarki węglowej i sprzeciw wobec dzikiej polityki prywatyzacyjnej, która stała się wielkim zagrożeniem dla Jastrzębia-Zdroju, w związku z uwagą, jaką Ś.P. Prezydent przywiązywał do Naszego Miasta, co wyrażało się między innymi w jego wystąpieniach podczas wizyty Prezydenta w Jastrzębiu-Zdroju w dniu 3 września 2009 roku, należy uznać za zasadne, aby nasze miasto oddało cześć Panu Profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu poprzez nadanie honorowego obywatelstwa Miasta Jastrzębie-Zdrój - tak radni uzasadnili kandydaturę Lecha Kaczyńskiego do tego tytułu.

W trakcie trwania drugiej sesji nadzwyczajnej radni Platformy Obywtelskiej zdecydowali się wycofać swoją uchwałę mówiącą o nadaniu "Honorowego obywatelska miasta Jastrzębie-Zdrój" byłemu premierowi. - Niestosowne wydaje się rozdawnictwo tego tytułu i głosowanie w ciągu jednego dnia nad dwoma kandydatami. Można to zrobić w innym terminie - tak uzasadnił tę decyzję Roman Foksowicz, przewodniczący klubu PO.

Pozostali radni jednak nie opowiedzieli się za anulowaniem uchwały i głosowanie odbyło się. 13 radnych opowiedziało się za przyznaniem tytułu Jerzemu Buzkowi; nikt nie był przeciwny; wstrzymało się 4 radnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruch Narodowy nie chce Jerzego Buzka w Jastrzębiu Ruch Narodowy nie chce Jerzego Buzka w Jastrzębiu

Buzek jednak nie przyjedzie odebrać tytułu Buzek jednak nie przyjedzie odebrać tytułu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
sumer14.06.2013 20:14

Nie zapominajcie dodać że Kaczyński jak przyleciał do miasta to ledwie wysiadł z helikoptera tak był nawalony. No ale przecież w tym mieście większość to alkoholicy. No to honorowy obywatel alkoholik jak najbardziej pasuje.

Działacz09.06.2013 21:57

Co oni obaj zrobili dla Miasta Jastrzębia? Nic, zupełnie nic. Kopalnie były do likwidacji i będą zawsze gdy nie znajdą nabywców na swój węgiel. Czy ktoś z myślących chciałby utrzymywać jakąś firmę, która nie przynosi zysków. Jeśli tak, uruchomię konto na które należy wpłacać pieniądze na utrzymanie firm nie dających sobie rady. Jeśli ktoś zrozumiał powyższy tekst to niech nie pisze, że p. Buzek przyczynił się do likwidacji kopalń. A p. Kaczyński nawet nie wie gdzie jest takie miasto. Wie tylko, ze tam były strajki. I im dawać honorowego obywatela? Radzi, którzy to wymyślili będą odpowiadać przed sądem nas wszystkich. Podpisy już są zbierane aby ich odwołać i osądzić.

Analfabeta09.06.2013 16:17

Przez Buzka ziemnioki tylko i halucynogeny z głodu i przepracowania

Mieszkaniec09.06.2013 9:29

Radni którzy to wymyślili powinni zostać odwołani i postawieni przed osądem wszystkich mieszkańców miasta. Proponuję zbiórkę podpisów za odwołaniem całego zarządu miasta i radnych, którzy głosowali za tą arcydurną decyzją.

chłop bez kapelusika 08.06.2013 8:32

Bardzo mądra decyzja tylko PO co Buzek

Gość07.06.2013 11:48

Jastrzębie powinno brać przykład z Phenianu i strzelić jeszcze pomnik honorowych obywateli .

Gość07.06.2013 11:42

Miasto się sypie i cofa w rozwoju, a panowie radni zajmują się głupotami i podlizywaniem szefom partii.

Pokaż wszystkie opinie (24)