Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
7 czerwca 2013

Grzegorz Matusiak apeluje do Donalda Tuska

Grzegorz Matusiak apeluje do Donalda Tuska
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

5 czerwca na terenie budowy mostu autostrady A1 w Mszanie odbyła się konferencja prasowa dotycząca jego ukończenia. Uczestniczył w niej poseł Grzegorz Matusiak, który przyłączył się do apelu, aby sprawą zajął się premier Donald Tusk.

W konferencji wzięli posłowie Grzegorz Matusiak (PiS) i Andrzej Adamczyk (PiS), a także wiceprzewodniczący Rady Gminy Mszana, Mirosław Andreczko. Jej tematem był niedokończony most w Mszanie, który uniemożliwia zakończenie budowy autostrady. Posłowie mówili o błędach popełnionych przez Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz ministra transportu Sławomira Nowaka.

- To jest skandal. Jestem na tej budowie pierwszy raz i widok jest dramatyczny. Nie wierzę, że ten obiekt będzie gotowy nawet na początku przyszłego roku. Tutaj nie ma żadnych robotników - mówił Adamczyk.

Posłowie zaapelowali także do premiera Donalda Tuska, aby osobiście zajął się nadzorowaniem dokończenia autostrady A1 oraz wyciągnął konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy. Wójt gminy Mszana, Mirosław Szymanek, wysłał już pisma do premiera oraz ministra Sławomira Nowaka i zaprosił ich do przyjazdu na miejsce.

- My, posłowie na Sejm RP wzywamy Pana Premiera Donalda Tuska do przybycia do Mszany i zajęcia stanowiska w sprawie dalszej budowy mostu, a także dokończenia budowy autostrady A1. Nadmieniamy, iż obecne możliwości prawidłowej kontynuacji tego zadania wyczerpały się. Brak właściwego nadzoru naraził inwestycję na poniesienie nieodwracalnych szkoód materialnych, a w kontekście opinii publicznej na śmieszność i ostrą krytykę. Liczymy na to, że osobisty nadzór Pana Premiera zmieni ten stan rzeczy, a osoby winne jego zaistnienia poniosą odpowiednie konsekwencje - takie oświadczenie wydali posłowie PiS do Donalda Tuska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa? Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Historia01.08.2017 19:28

Gdzie by się Matusiak nie odezwał to plama na jego honorze. A mimo to został wybrany. Jak jego wyborcy mogą nam patrzeć w oczy i udawać uczciwość.

greg10.06.2013 20:32

PIS do roboty-budować mosty.Bo na razie za sobą palicie.

Gość10.06.2013 14:13

A to co zrobili w sprawie wyboru nowego przewodniczącego rady miasta to już ich kompromituje totalnie.Oczywiście razem z panem prezydentem który podobno nie uprawia polityki... no może wobec swoich koalicjantów

Ryszard10.06.2013 13:59

Zapomniałem jeszcze o boisku widmo na Zofiówce co pan się panie Matusiak woził przez 15 lat na tym temacie. Wstyd. Normalnie to jest wstyd, aby ktoś taki reprezentował moje miasto i mój region. Co do boiska na Zofiówce to najprawdopodobniej je w końcu zrobią, ale tu się zgodzę z Baradziejem i Janeckim, że zagrali panu na nosie, żeby nie dać panu tej satysfakcji. Dali panu pstryka w nos - i dobrze. A tak poza tym to o czym można z panem wogóle konkretnie rozmawiać? Ja z gościami z osiedla rozmawiam na polityczne tematy na wyższym poziomie niż pan ma do zaoferowania w swojej osobie i z pana obyciem. Bardzo słabo. Na tym tylko traci miasto.

Gość10.06.2013 13:46

Apeluję do posła Matusiaka żeby zajął się pisowskim ramieniem, jastrzębskiej ośmiornicy.

sędzia10.06.2013 12:26

Ryszard wypunktowałeś go dokładnie! Prawdziwy nokaut! Bravo!

mastusiak ;)10.06.2013 11:39

donaldzie nie idz ta droga!!!

Pokaż wszystkie opinie (35)