Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
7 czerwca 2013

Nie będzie tablic kierujących do Jastrzębia na A1

Nie będzie tablic kierujących do Jastrzębia na A1
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od wielu miesięcy radni pytali władze miasta, kiedy i czy w ogóle na autostradzie pojawią się tablice informujące jak dojechać do Jastrzębia. To, że tablice takie się nie pojawią jest prawie pewne.

Niedawno kolejne interpelacje w tej sprawie złożyli Norbert Małolepszy (PiS) i Janusz Ogiegło (PO). Obaj pytają o to, czy przy zjeździe z autostrady w Świerklanach pojawią się tablice, które wskazywałyby drogę do Jastrzębia-Zdroju.

Wcześniej prezydent Marian Janecki, zapowiadał że tablice oznakowania najlepiej dokonać kompleksowo, czyli razem z Drogą Główną Południową. Teraz kiedy pierwszy jej odcinek jest już prawie gotowy, oznakowanie ma zostać przygotowane, ale tylko te na DGP. Za tablice na autostradzie odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Urząd Miasta nie ma żadnego wpływu na oznakowanie kierunkowe dróg leżących poza granicami naszego miasta. Niezależnie od obowiązujących przepisów i kompetencji kilkakrotnie występowaliśmy do GDDKiA w sprawie oznakowania kierunkowego do Jastrzębia-Zdroju, nazwy węzła w Mszanie czy poprawnej nazwy naszego miasta na tablicach kierunkowych - informuje Urząd Miasta.

Ponadto Janusz Ogiegło chce by w mieście pojawiły się tablice wskazujące dojazd do A1. Jak tłumaczy, pomogłoby to nie tylko mieszkańcom Jastrzębia, którzy w większości wiedzą jak do autostrady dojechać, ale szczególnie kierowcom, którzy tylko przez nasze miasto przejeżdżają.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianin sprawcą wypadku na A1.  Ranny ma złamany kręgosłup  Jastrzębianin sprawcą wypadku na A1. Ranny ma złamany kręgosłup

Trudny poniedziałek na autostradzie A1 w Mszanie. Dwa wypadki Trudny poniedziałek na autostradzie A1 w Mszanie. Dwa wypadki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość10.06.2013 14:17

Maryjan!! Ty też nie śpij ! Rób coś chłopie !

bolek10.06.2013 8:48

A panowie posłowie śpią dalej... pewnie się obudzą przed wyborami...

żorek09.06.2013 13:14

droga932 jest drogą wodzisław-żory-pszczyna czy się wam to podoba czy nie.dlatego nie oznakują ją na jastrzębie.co innego droga933.

marian08.06.2013 22:45

a jeden mój znajomy jechał do Knurowa, a obudził się w Karwinie na rynku. Skandal!

fiodor08.06.2013 20:41

No to masz inteligentnych znajomych.

mieszkaniec08.06.2013 16:01

dokładnie moi znajomi, którzy do mnie przyjezdzają, za każdym razem zjezdzając z autostrady w Świerklanach przez brak oznakowania którędy na Jastrzębie, jadą na tym rondzie z powrotem na Żory! i wiem że wielu popełnia ten błąd, gdyż kierujac się na Wodzisław obawiają się że miną Jastrzębie.

S08.06.2013 15:12

A może to przez problemy z tą kładką , mostem , co wybudować nie potrafią . Chcą zapomnieć o tym miejscu i nie chcą dać tablic informacyjnych ....
dzisiejsza technologia , technika , a wykonać kładki nie potrafią ..... zgroza .

Pokaż wszystkie opinie (22)