Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 czerwca 2013

Złodzieje próbowali ukraść pół tony kabli

Złodzieje próbowali ukraść pół tony kabli
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci zapobiegli kradzieży 75 metrów kabli elektrycznych z terenów przykopalnianych. Jeden ze złodziei został zatrzymany na gorącym uczynku, dwaj pozostali zbiegli.

W nocy z piątku na sobotę, w trakcie patrolu policjanci zauważyli dziwnie zachowujących się ludzi. Trójka mężczyzn idąca w pobliżu ogrodzenia jednej z kopalń na widok funkcjonariuszy zaczęła uciekać. Policjantom udało się złapać jednego z nich, okazał się nim 18-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. W miejscu, w którym kryminalni zauważyli mężczyzn znaleziono 75 metrów przewodów elektrycznych. Jak ustalono, mężczyźni ukradli je z terenu kopalni na którą się włamali. Wartość skradzionego mienia wciąż jest szacowana, jednak wynosi ona więcej niż 2000 złotych.

Złapany na gorącym uczynku 18-latek przyznał się do zarzucanej mu kradzieży. W najbliższym czasie dojdzie do zatrzymania dwóch pozostałych osób. Ich tożsamość jest już znana policjantom. Za kradzież z włamaniem sąd może pozbawić ich wolności nawet na 10 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
jastrzębianin 12.06.2013 3:50

i bardzo dobrze robić porządek z takimi... nie do więzienia żeby ich utrzymywać, a do pracy z takimi lasy niech sprzątają pety zbierają w centrum cokolwiek byle żeby mieli nauczkę bo pod kopalnią strach auto zostawić jak nie kradzieże dokumentów itp rzeczy z aut to pod bramą kopalnianą kręcąca się banda łebków przeżywająca, że wszystko widzą na monitoringu ( co sprawdzali przez okno do pokoju ochroniarzy ) przechodząc sobie jak gdyby nigdy nic przez parking strzeżony gdzie płaci się 3.50 zł za jeden dzień w pracy !!! albo niech policja zrobi porządek z przyjaźnią albo niech ogrodzą to osiedle murem wysokim na 4 metry i zaleją wodą

Artur11.06.2013 14:24

Jas - Mos

Genio10.06.2013 22:22

Na jakiej to kopalni było?