Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 czerwca 2013

30% mieszkańców miasta korzysta z biblioteki

30% mieszkańców miasta korzysta z biblioteki
fot. sxc.hu

Mimo wypierania książek przez nowe technologie, jastrzębska biblioteka w ubiegłym roku zanotowała wzrost liczby czytelników o prawie 3000 osób. Aktualnie zapisanych do biblioteki jest ponad 27 000 jastrzębian. Największą grupą odbiorczą w są ludzie młodzi.

Jastrzębianie wypożyczają ponad 0,5 miliona materiałów bibliotecznych rocznie. W wyborze książek czytelnicy kierują się często reklamami umieszczanymi w telewizji, internecie i czasopismach, a także rankingami najlepiej sprzedających się publikacji. 55% z wypożyczonych książek to literatura piękna dla dorosłych.

Od pewnego czasu chętnie wypożyczane są skandynawskie kryminały, thrillery, horrory i romanse. Podobnie jest z książkami o wampirach. Z literatury popularnej najchętniej czytane są książki podróżnicze pisane przez Wojciecha Cejrowskiego, Beatę Pawlikowską, Martynę Wojciechowską, a także Piotra Kraśko.

Pozycje w które wyposaża się Miejska Biblioteka Publiczna są przede wszystkim kupowane pod kątem preferencji czytelników.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Panie będą się bawić Panie będą się bawić

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
styXomaniak12.06.2013 23:34

Hmm, ja zapisany jestem do biblioteki, ale nie pamiętam kiedy ostatni raz coś z niej wypożyczyłem :)
Myślę ze co najmniej 1/4 tam zapisanych osób ma podobnie :P
Wiem, wiem dużo trace nie czytając książek - ale cóż po prostu nie lubię ;)