Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
12 czerwca 2013

Podtopienia nie ominęły Drogi Głównej Południowej

Pod wodą znalazła się część jeszcze budowanej Drogi Głównej Południowej. Nie był to jednak wynik pomyłki popełnionej w trakcie projektowania trasy. Do zalania doszło w wyniku awarii pomp.

- Przepompownia ze zbiornika nr 17 Zakładu Rekultywacji została unieruchomiona z powodów technicznych, co spowodowało podwyższenie wody w zbiorniku retencyjnym i przelanie wody na drogę. Zalewisko nie powstało zatem z winy wykonawcy inwestycji - wyjaśnia Katarzyna Wołczańska rzeczniczka Urzędu Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
lol13.06.2013 10:27

Do Mieszkaniec
Jeszcze chciałbym dodać, że nie jestem urzędnikiem tylko staram się wszystkich zrozumieć.

Dajmy jakiegoś Kowalskiego, który był w urzędzie i załatwił sobie paszport, dostał informacje, że odbiór tego i tego dnia będzie w rybniku i teraz do każdego człowieka musiałbyć pisac pismo, że jego paszport jest w jastrzebiu do odbioru, poza tym prawo nie działa wstecz! Jeżeli punkt paszportowy został uruchomiony w poniedziałek to osoby zgłaszające się do niego od poniedziałku będa mogły odebrać paszport w tym punkcie. Ten punkt jest własnością Urzedu Wojewódzkiego a nie Urzedu Miasta.

Oczywiście, jeżeli ktoś kłamie to robi źle, powinna być przejrzystość totalna, w końcu wszystko jest z naszych wspólnych pieniędzy.

Widzę, ze z góry zakładasz, że będzie źle i stawki za internet bedą wysokie... Myślę, że będzie odwrotnie. Miasto wydzierżawi po konkurencyjnych cenach i operatorzy żeby utrzymac sie na rynku zmniejszą ceny.

citizen13.06.2013 9:43

Internet szerokopasmowy ma być przeznaczony dla jednostek miejskich, np. szkoły czy biblioteki. Więc My może w domu nie będziemy mieli z tego nic, ale już Nasze dzieci w szkole bardzo wiele.
Krótkowzroczność niektórych ludzi jest na prawdę zadziwiająca, patrzeć tylko na czubek własnego nosa i do własnej kieszeni, ale dobro szeroko pojętego ogółu to już nie ma żadnego znaczenia.

Mieszkaniec13.06.2013 9:23

Do lol: Wolne żarty. Ode mnie w mojej pracy wymaga się kreatywności i szybkiego działania na rzecz klientów. Sam muszę rozwiązywać problemy. Ale mogę też zgłaszać swoje pomysły szefom, które są analizowane. Tego samego wymagam od urzędników UM. Jak mam rozumieć ich problemy jak to oni biorą za to pieniądze. Oni nie są lalkami do manipulowania tylko urzędnikami państwowymi. To od nich wymagam zmiany prawa na lepsze. Wybrałem prezydenta miasta i radnych. Oni zatrudnili osoby, które miały być kompetentne. Okazuje się, że nie są. Nie domagam się łamania prawa (ciekawe jakie to prawo), tylko rozsądnego działania urzędu, które ma pomagać mieszkańcom a nie zasłaniać się jakimiś prawami. Proszę o wskazanie prawa, które nie pozwala na przewiezienie paszportów mieszkańców Jastrzębia z dawnego punktu wydawania paszportów w Rybniku do dziś działającego punktu w Jastrzębiu.
Jakie prawo nakazuje urzędnikom kłamać? Gdyby Pani rzecznik UM powiedziała prawdę o opóźnieniach to nic by się nie stało. Jak już widać, ta sieć mieszkańcom nic nie da.
I odpowiedź: Gdyby padły firmy proponujące internet to kilkadziesiąt osób nie miało by pracy. Dziś internet to niemal podstawa kontaktu ze światem. Wiadomości na każdy temat są natychmiast dostępne, zebranie informacji czy opinii również przez UM. Władze miasta powinny być zainteresowane rozpowszechnianiem internetu. Na razie nie są tym zainteresowane. Ta powstająca sieć jest okazją do zaproponowania mieszkańcom szybkiego internetu. Właścicielem nowej sieci jest Urząd Miasta i dlatego może postawić warunki firmom, które będą zainteresowane rozpowszechnieniem tej sieci. Warunki finansowe dobre dla mieszkańców. Nie wszystkich stać na płacenie dosyć wysokich stawek za korzystanie z internetu. Myślę jednak, że tak dobrze to nam nie będzie. UM zaproponuje warunki nie do przyjęcia przez firmy. I tylko dla swojej wygody. Zgadzam się z Gościem, że nam to nic nie da choć powinno.

Gość13.06.2013 8:27

Internet szerokopasmowy i EOD to okazja do wydania kilkunastu milionów. Mogę się założyć, że te wydatki nie wpłyną na zwiększenie sprawności działania urzędu i nie ułatwią załatwiania spraw mieszkańcom miasta. Nie zdziwię się, jeżeli UE cofnie dofinansowanie na te nieudolnie prowadzone inwestycje.

lol13.06.2013 7:48

Do Mieszkaniec.
Grubo przesadzasz, wymagasz od innych empatii a sam tej empatii nie masz. Urzędnik też człowiek, dodatkowo ograniczony naszym "pięknym" prawem. Co do MOSiRu to nie wiem czemu tak jest ale to racja, że jedynym osiągnięciem MOSiRu jest klub Judo. Zmień prawo a później narzekaj na urzedników, którzy na podstawie tego prawa muszą pracować. Znam paru urzędników, którzy opowiadają czesto, że ktoś chciał być dobry dla kogoś a potem zapłacił za to swoją posadą, bo zadziałał z ominięciem głupiego prawa. Część Twojej krytyki jest bezpodstawna, bo jeżeli uważasz, że dzialanie według prawa jest szczytem głupoty no to co ja poradze, niestety Twoja złość idze w złym kierunku. Jeszcze co do obsunięcia to wiem tylko tyle, że to z winy firmy, która buduje tą sieć.

Jeżeli znajdą się firmy, które będą chciały doprowadzać internet do mieszkańców to będziemy mieć z tego całkiem sporo :).

I jeszcze słowem zakończenia, gdyby miasto wybudowało internet darmowy dla miasta to co by sie podziało z firmami które taką usługę oferują? Padłyby, resztę dopowiedz sobie sam.

Gość12.06.2013 21:53

jeśli MY nic z tego nie będziemy mieli, to dlaczego MY płacimy za ten szerokopasmowy internet? Czy to przekręt? Gdzie prokurator?

Mieszkaniec12.06.2013 20:43

Do lol. Zabawne. Wyjaśnienia. Co znaczy "pewne obsunięcia". Ja nie mam pretensji, że są tylko że jesteśmy okłamywani. To drobiazg, ale pokazujący jak bardzo pracownicy UM są przyzwyczajeni do kłamstwa. My, mieszkańcy niewiele lub nic nie zyskamy na uruchomieniu tej sieci. Jeśli serwerownia jest już uruchamiana w budynku UM to dlaczego zasłużony klub NAUTILUS został wyrzucony z pomieszczeń MOSiR? Czu może pani dyrektor Miejskiego ośrodka SPORTU i Rekreacji nie rozumie gdzie pracuje. Pani dyrektor powinna odnaleźć ten klub i przywrócić im pomieszczenia. Bez nich klub zacznie umierać. To nie przesada.
Tłumaczenie o biurze paszportowym jest godne zapisania w annałach szczytów głupoty urzędniczej. Biuro paszportowe wróciło do Jastrzębia po wielu protestach i żądaniach mieszkańców. Pomysł był głupi i powrót tak samo mądry. Dojazd po paszport do Rybnika to zwolnienie się z pracy na 3-4 godziny. Dojazd i wyjazd jest uciążliwy przez korki. Myślenie "lol" świadczy o mentalności byle jakiego urzędnika miasta. bez wyobraźni, bez rozumienia problemu. Byle wygodnie dla siebie. Tacy ludzie, bez krzty empatii nie mogą być urzędnikami - przedstawicielami państwa.

Pokaż wszystkie opinie (12)