Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 czerwca 2013

Ćwiczyli akcje ratownicze na wypadek katastrofy

Ćwiczyli akcje ratownicze na wypadek katastrofy
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

We wtorek na terenie Jastrzębia-Zdroju przeprowadzane były ćwiczenia policji i wszelkich służb ratunkowych. W ich programie znalazł się m.in. uwolnienie szkodliwej dla zdrowia substancji, wyciek kwasu solnego i katastrofa drogowa.

Pierwsza symulacja miała miejsce o godzinie 8:00 w zakładzie karnym. W trakcie kontroli zawartości paczki przekazanej osadzonemu doszło do uwolnienia nieznanej substancji o ostrym i duszącym zapachu. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali więzień i funkcjonariusz zakładu, a więźniowie ze skażonego pawilonu zostali ewakuowani.

Później na ulicy Powstańców Śląskich miało miejsce zderzenie autokaru wycieczkowego, pojazdu konwojowego zakładu karnego, busa i kilku samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało kilkadziesiąt osób. Służby ratownicze ćwiczyły segregację rannych i ich ewakuację.

- Do zadań policjantów podczas ćwiczeń należała organizacja bezpieczeństwa akcji ratowniczej i ochrona porządku w miejscu pracy ekip ratunkowych, a także umożliwienie dojazdu i wyjazdu jednostkom ratowniczym oraz izolowanie miejsc mogących stanowić zagrożenie dla osób postronnych - wyjaśnia policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!