Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
13 czerwca 2013

Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających

  • Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających
  • Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających
  • Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających
  • Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających
Więcej zdjęć:
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie

Od środy w Galerii Historii Miasta można oglądać wystawę przedstawiającą realia życia w blokach z wielkiej płyty. Eksponaty na nią dostarczali sami mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju.

Wystawa "Moje M" składa się z klatki schodowej, pokoju stołowego i pokoju dziecięcego. W pokoju stołowym znalazły się takie eksponaty jak meblościanka wypełniona kryształami, magnetofon szpulowy "Unita" czy telewizor "Fregata". W mieszkaniu można zobaczyć oryginalne tapety i wzory malowane wałkiem, a także sprzęty kuchenne. Czwartą salą jest minikino gdzie zwiedzający mogą obejrzeć kroniki filmowe z okresu PRL-u.

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:30 do 4 października 2013 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital z zakazaną przeszłością  Szpital z zakazaną przeszłością

"Z kołoczem do pana młodego? (video) "Z kołoczem do pana młodego? (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
iras01.06.2018 8:47

dziwia mnie te glosy krytyki . Takie mieszkanie bylo oznaka sukcesu owczesnych wladz . 25 lat po wojnie ktora zrownala z ziemia prawie caly kraj . W 1939 r czyli niecale 30 lat wczesniej tak zyli tylko przedstawiciele klasy sredniej . Wsie nie wiedzialy co to jest elektrycznosc a poza tak nowoczesnymi miastami jak Gdynia 90 % spoleczenstwa biegalo albo za stodole albo do wspolnej wygodki . Ile mieszkan calych miast ile przedsiebiorstw zbudowano od podstaw przez 30 lat od konca wojny a ile przez czas od roku 1980? To w 1980 skonczyl sie PRL bo wtedy nastapila dekada junty wojskowej . Z perspektywy lat mysle ze bylem mlody i glupi dajac sie wciagnac w gierki karierowiczow i zbierajac ciegi od ZOMO oraz wycierajac tylkiem drewniane prycze w aresztach bo przy zachowaniu tempa rozwoju z roku 1978 dawno przegonilibysmy swiatowe potegi

kk15.06.2013 13:14

I żyło się lepiej.

jastrzębie15.06.2013 9:31

o tak... czemu ma służyć ta wystawa? co tu wspominać obraz nędzy i rozpaczy?dziwię się, że są osoby którym "łezka w oku się pojawia" na myśl o PRL-u - kto to jest?

Pamiętający14.06.2013 23:31

Czyli samobiczowanie. Może stworzyć cały blok mieszkalny i wyprowadzać tam zwolenników PRL-u. Całość otoczyć wysokim płotem. Między ogrodzeniem postawić sklepik w którym będą urzędowały boginie piękna PRL-owskiego, czyli grube brzydkie baby sprzedające to co im się przeżuci przez płot. Raz, papier, raz kiełbasę z przed miesiąca, a codziennie chleb z przed dwóch dni. Zachwyceni PRL-m nareszcie będą mogli pooddychać świeżym powietrzem wolności w dobrze wyczuwalnym smrodkiem unoszącym się z niespłukiwanych WC. Brak wody.

Skrilekx14.06.2013 20:14

Dziękuję Wam bardzo! :)

do Skrilekx14.06.2013 10:47

Galeria Historii Miasta znajduje się w dzielnicy Zdrój na ul. Witczaka w Parku Zdrojowym.

Gość14.06.2013 8:40

Przy parku zaraz, na przeciwko domu zdrojowego - http://goo.gl/maps/jUyLE 

Pokaż wszystkie opinie (13)