Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
13 czerwca 2013

Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających

  • Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających
  • Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających
  • Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających
  • Mieszkanie z lat 70. już otwarte dla zwiedzających
Więcej zdjęć:
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie

Od środy w Galerii Historii Miasta można oglądać wystawę przedstawiającą realia życia w blokach z wielkiej płyty. Eksponaty na nią dostarczali sami mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju.

Wystawa "Moje M" składa się z klatki schodowej, pokoju stołowego i pokoju dziecięcego. W pokoju stołowym znalazły się takie eksponaty jak meblościanka wypełniona kryształami, magnetofon szpulowy "Unita" czy telewizor "Fregata". W mieszkaniu można zobaczyć oryginalne tapety i wzory malowane wałkiem, a także sprzęty kuchenne. Czwartą salą jest minikino gdzie zwiedzający mogą obejrzeć kroniki filmowe z okresu PRL-u.

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:30 do 4 października 2013 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia

Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
iras01.06.2018 8:47

dziwia mnie te glosy krytyki . Takie mieszkanie bylo oznaka sukcesu owczesnych wladz . 25 lat po wojnie ktora zrownala z ziemia prawie caly kraj . W 1939 r czyli niecale 30 lat wczesniej tak zyli tylko przedstawiciele klasy sredniej . Wsie nie wiedzialy co to jest elektrycznosc a poza tak nowoczesnymi miastami jak Gdynia 90 % spoleczenstwa biegalo albo za stodole albo do wspolnej wygodki . Ile mieszkan calych miast ile przedsiebiorstw zbudowano od podstaw przez 30 lat od konca wojny a ile przez czas od roku 1980? To w 1980 skonczyl sie PRL bo wtedy nastapila dekada junty wojskowej . Z perspektywy lat mysle ze bylem mlody i glupi dajac sie wciagnac w gierki karierowiczow i zbierajac ciegi od ZOMO oraz wycierajac tylkiem drewniane prycze w aresztach bo przy zachowaniu tempa rozwoju z roku 1978 dawno przegonilibysmy swiatowe potegi

kk15.06.2013 13:14

I żyło się lepiej.

jastrzębie15.06.2013 9:31

o tak... czemu ma służyć ta wystawa? co tu wspominać obraz nędzy i rozpaczy?dziwię się, że są osoby którym "łezka w oku się pojawia" na myśl o PRL-u - kto to jest?

Pamiętający14.06.2013 23:31

Czyli samobiczowanie. Może stworzyć cały blok mieszkalny i wyprowadzać tam zwolenników PRL-u. Całość otoczyć wysokim płotem. Między ogrodzeniem postawić sklepik w którym będą urzędowały boginie piękna PRL-owskiego, czyli grube brzydkie baby sprzedające to co im się przeżuci przez płot. Raz, papier, raz kiełbasę z przed miesiąca, a codziennie chleb z przed dwóch dni. Zachwyceni PRL-m nareszcie będą mogli pooddychać świeżym powietrzem wolności w dobrze wyczuwalnym smrodkiem unoszącym się z niespłukiwanych WC. Brak wody.

Skrilekx14.06.2013 20:14

Dziękuję Wam bardzo! :)

do Skrilekx14.06.2013 10:47

Galeria Historii Miasta znajduje się w dzielnicy Zdrój na ul. Witczaka w Parku Zdrojowym.

Gość14.06.2013 8:40

Przy parku zaraz, na przeciwko domu zdrojowego - http://goo.gl/maps/jUyLE 

Pokaż wszystkie opinie (13)