Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
13 czerwca 2013

29 godzin odpompowywali wodę żeby nie zalała domu

29 godzin odpompowywali wodę żeby nie zalała domuZdjęcie archiwalne
fot. UM Jastrzębie

Z powodu obfitych deszczów strażacy mieli pełne ręce roboty. Wielokrotnie odpompowywali wodę z zalanych piwnic i dróg oraz oczyszczali studzienki kanalizacyjne.

Najdłuższa akcja prowadzona była na ulicy Powstańców Śląskich. Jednej z posesji groziło zalanie. Żeby woda nie wdarła się do domu cały budynek został obwałowany. Akcja odpompowywania wody rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 8:30 i zakończyła dopiero po 29 godzinach.

W wyniku zalania ucierpiały także prywatne posesje na ulicach Wodzisławskiej, Korfantego i Pszczyńskiej. W większości domów zalane zostały piwnice. Lokalne podtopienia dotknęły także ogródki działkowe na ulicy Podhalańskiej. Strażacy przez 3 godziny odpompowywali wodę z ich terenu.

Sprzęt odpompowujący pracował również na ulicy Gagarina, która z powodu zalania została zamknięta dla ruchu. Wodę udało się usunąć po 26 godzinach. Tylko godzinę krócej trwała akcja odpompowywania wody z jezdni na ulicy Powstańców Śląskich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Moszczenicy palił się garaż W Moszczenicy palił się garaż

Bezdomny rozpalił ognisko w budynku Bezdomny rozpalił ognisko w budynku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Ja14.06.2013 14:10

wypadałoby przeczyścić te studzienki. Ale nieeee.... oni wolą co roku to samo ;) Joszczymbie ;)

Gość13.06.2013 18:11

Brak słów. Szody górnicze zrobiły swoje...