Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
13 czerwca 2013

29 godzin odpompowywali wodę żeby nie zalała domu

29 godzin odpompowywali wodę żeby nie zalała domuZdjęcie archiwalne
fot. UM Jastrzębie

Z powodu obfitych deszczów strażacy mieli pełne ręce roboty. Wielokrotnie odpompowywali wodę z zalanych piwnic i dróg oraz oczyszczali studzienki kanalizacyjne.

Najdłuższa akcja prowadzona była na ulicy Powstańców Śląskich. Jednej z posesji groziło zalanie. Żeby woda nie wdarła się do domu cały budynek został obwałowany. Akcja odpompowywania wody rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 8:30 i zakończyła dopiero po 29 godzinach.

W wyniku zalania ucierpiały także prywatne posesje na ulicach Wodzisławskiej, Korfantego i Pszczyńskiej. W większości domów zalane zostały piwnice. Lokalne podtopienia dotknęły także ogródki działkowe na ulicy Podhalańskiej. Strażacy przez 3 godziny odpompowywali wodę z ich terenu.

Sprzęt odpompowujący pracował również na ulicy Gagarina, która z powodu zalania została zamknięta dla ruchu. Wodę udało się usunąć po 26 godzinach. Tylko godzinę krócej trwała akcja odpompowywania wody z jezdni na ulicy Powstańców Śląskich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania

Strażacy uratowali kota Strażacy uratowali kota

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Ja14.06.2013 14:10

wypadałoby przeczyścić te studzienki. Ale nieeee.... oni wolą co roku to samo ;) Joszczymbie ;)

Gość13.06.2013 18:11

Brak słów. Szody górnicze zrobiły swoje...