Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 czerwca 2013

Odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta

Odbyła się uroczysta sesja Rady MiastaZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek w Domu Zdrojowym odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Jastrzębiu-Zdroju. Wcześniej radni i ich goście uczestniczyli we mszy świętej.

O godzinie 11:00 w kościele w Zdroju odbyła się Msza Święta, po niej uczestnicy przeszli pochodem do Domu Zdrojowego, gdzie odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta. Obecni byli na niej przedstawiciele władzy, radni oraz osoby, które w czasie 50-lat przyczyniły się do rozwoju naszego miasta. Nie zabrakło również byłych prezydentów i radnych.

Na początku przewodniczący Rady Miasta, Tadeusz Sławik, przypomniał historię Jastrzębia - od średniowiecza, aż po dzień dzisiejszy. Potem głos zabrał prezydent Marian Janecki, który zaznaczył, że siłą Jastrzębia-Zdroju jest mieszanka kultur i ludzi, którzy przyjeżdżali tutaj za pracą latach 60. i 70.

Później odbyło się uhonorowanie byłych przewodniczących jastrzębskiej rady miasta oraz byłych prezydentów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wyniki wyborów zostały źle policzone? Wyniki wyborów zostały źle policzone?

Wybory samorządowe: Frekwencja w Jastrzębiu to 36,86% Wybory samorządowe: Frekwencja w Jastrzębiu to 36,86%

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
do Mieszkańców26.06.2013 20:43

Może Ty kolego Mieszkańców wystartujesz w wyborach? Jakie referendum? Do końca kadencji został rok i kilka miesięcy więc jeśli pokryjesz koszt referendum i nowych wyborów z własnego portfela to dawaj i startuj z referendum. Przykro mi ale ja się nie zgadzam na pokrycie kosztów Twojego referendalnego widzi mi się z mojego zapłaconego podatku. Dziękuję.

Gość18.06.2013 7:23

Jaka stawka VAT będzie na fakturze za mszę? Czy to prawda, że w autobuach miejskich bedzie oprócz biletu sprawdzane zaświadczenie o spowiedzi?

Mieszkańców16.06.2013 19:04

Na referendum powinni pójść wszyscy. Ci którzy nie przyjdą, nie mają prawa zabierać głosu. Proste, czy dalej wyjaśniać ? Cwaniactwo trzeba rozgonić. Pan Janecki ma sprawę, jeszcze nie zakończone, Pan Baradziej ma też sprawę. Co to za kierownictwo miasta. Kogo wybraliśmy. A tak się prosili, tacy mieli być uczciwi.

Marian16.06.2013 12:48

Wicie, rozumicie, bedziemy próbować cuś zrobić. Ale jak to nie wiemy. Ani nie wiemy tyż co.

Gość16.06.2013 8:24

Od średniowiecza , aż po dzień dzisiejszy, czyli powrót do średniowiecza.

Gość15.06.2013 12:07

A kto pójdzie na referendum ? Chyba tylko "bzioki" a to wiadomo jak się skończy...

Mieszkańców15.06.2013 11:59

Pan prezydent Marian Janecki i reszta cwaniaków nie wytrzyma do końca kadencji. Proponuje rozpoczęcie zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania tych ludzi. Ich coraz większe sobiepaństwo, nieumiejętne zarządzanie miastem prowadzi do coraz większych wydatków, czyli straty naszych obywatelskich pieniędzy. Wybieranie bez konsultacji wśród mieszkańców na honorowych obywateli miasta ludzi, którzy nijak nie przyczynili się do rozwoju miasta świadczy o prywacie kierujących miastem. Jest to zdobycie dla siebie przychylności J. Kaczyńskiego. Tak nie wolno robić robić w demokratycznym kraju. Dlatego proponuję referendum.

Pokaż wszystkie opinie (11)