Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
15 czerwca 2013

"Moje Jastrzębie": Stare i nowe oblicze miasta

"Moje Jastrzębie": Stare i nowe oblicze miastaZobacz więcej zdjęć
fot. Ania Gniady / jastrzebieonline.pl

13 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Stanisława Sputo "Moje Jastrzębie". Fotografa znanego nie tylko w naszym mieście, ale i po za jego granicami. Wystawę można oglądać do końca czerwca.

W czwartek w bibliotece głównej odbył się wernisaż wystawy "Moje Jastrzębie". Obecny na nim był wiceprezydent miasta Krzysztof Baradziej, który zaznaczył, że zdjęcia z początku powstawania miasta, dla jastrzębian, którzy mieszkają tu od lat, mają wymiar sentymentalny i bardzo dobrze się kojarzą.

Wystawa fotografii Stanisława Sputo przedstawia stare i nowe oblicze miasta, pokazując zmiany, jakie zaszły w mieście na przełomie 50 lat.

- Chodziłem po dachach bloków i robiłem to co jest na dole. Potem to weszło w krew. I tak co nowego urosło w Jastrzębiu starałem się znaleźć i zarejestrować. Na dzisiejszej wystawie są zdjęcia nowe, prawie nie ma zdjęć pokazywanych wcześniej, to jest premiera tych zdjęć - powiedział Stanisław Sputo.

Stanisław Sputo swoją przygodę z fotografią Jastrzębia rozpoczął od udziału w konkursie "10 lat Jastrzębia", w której zdobył wyróżnienie. Później kierownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej zwrócił się o zrobienie zdjęć dokumentacyjnych "z lotu ptaka" i tak zaczęła się przygoda z dokumentowaniem naszego miasta.

W trakcie wernisażu, usłyszeć można było grę młodych muzyków ze szkoły Przemysława Strączka Music Point, Łukasza Sowa i Patryka Bujnak. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta

Wystawę o Jastrzębiu zobaczą też w sejmie Wystawę o Jastrzębiu zobaczą też w sejmie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!