Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
17 czerwca 2013

Nie będzie Alei Zasłużonych dla Jastrzębia

Nie będzie Alei Zasłużonych dla Jastrzębia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Najprawdopodobniej pomysł stworzenia alei zasłużonych dla powstania i rozwoju uzdrowiska w naszym mieście nie dojdzie do skutku. Śląski Konserwator Zabytków nie wydał na nią zgody.

Pomysł powstanie alei zasłużonych dla Jastrzębia pojawiał się już wielokrotnie w ostatnich latach. Niedawno, po raz kolejny interpelację w tej sprawie zgłosił Andrzej Kinasiewicz (Wspólnota Samorządowa). Taka aleja miałaby powstać w Parku Zdrojowym.

Osoby, które proponuje rady to m.in. hrabia Koenigsdorf, dr Mikołaj Witczak czy dr Rottermund.

- Proponuję opracowanie projektu postumentów z popiersiami. Obok postumentów powinny być umieszczone estetyczne i trwałe tablice biograficzne dotyczące związków ich życia z naszym uzdrowiskiem i miastem - napisał w interpelacji radny.

Jak tłumaczy w piśmie Śląski Konserwator Zabytków, nie ma możliwości lokalizacji monumentu na terenie Parku Zdrojowego, ponieważ zniszczyłoby to fragment zabytkowej kompozycji. Według niego, powstanie w tym miejscu alei zasłużonych nie ma również uzasadnienie historycznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Czytali "Przedwiośnie" w Parku Zdrojowym Czytali "Przedwiośnie" w Parku Zdrojowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Obserwator18.06.2013 22:51

Aleja zasłużonych czyli Kaczyński, Rydzyk, itp. postaci. Propozycja Wspólnoty Samorządowej to próba załatwienia swoich prywatnych interesów. Proszę o nazwiska osób, które to zaproponowały.

hejka18.06.2013 7:42

te postumenty to nie jest zły pomysł, zamknijcie 1 mazja dla ruchu, zbudujcie duży parking n.p. dawnym dworcu autobusowym przy Wieczorka, a wzdłuż ulicy te popiersia mogłyby wtedy stanąć...A poza tym co jest z upamiętnieniem Sławika? Ma tylko małą ulicę, powinien mieć pomnik na Szerokiej.

Wszyscy mieszkańcy17.06.2013 21:58

To moze chociaż zbudujmy pomnik panu Janeckiemu? Przecież to dzięki niemu zagrała Oceana na stadionie.

a17.06.2013 14:44

podobno na środku boiska ma powstać

Gość17.06.2013 13:48

Co z pomnikiem dla słynnego budowniczego boisk i mostów, posła Matusiaka?