Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 czerwca 2013

Rozkopane chodniki czyli "Jastrzębie w budowie"

  • Rozkopane chodniki czyli "Jastrzębie w budowie"
  • Rozkopane chodniki czyli "Jastrzębie w budowie"
  • Rozkopane chodniki czyli "Jastrzębie w budowie"
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl, Jerzy Lis

Od pewnego czasu w centrum miasta rozkopywane są chodniki i ich okolice. Jest to wynikiem dwóch zadań, które są aktualnie realizowane - szerokopasmowego internetu oraz wymiany rur sieci ciepłowniczej.

Nadal trwa budowana szerokopasmowego internetu. To właśnie dlatego, część chodników jest rozkopana. Pod nimi mają znaleźć się kable światłowodowe. Prace zakończyć się miały pod koniec marca, lecz ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe trwają one do dziś. Termin zakończenia prac przesunięto na koniec czerwca.

Problem bezpieczeństwa rozkopanych chodników zauważył m.in. radny Janusz Tarasiewicz (PiS), który w interpelacji przytoczył przykład sytuacji, która wydarzyła się przy alei Piłsudskiego, na rozkopanym chodniku:

- Inwalida bez nogi poruszający się na wózku inwalidzkim ugrzązł w rozmokniętej ziemi jednym kołem, a wózek przechylił się i gdyby nie szybka reakcja jednego z przechodniów doszłoby do wywrócenia - napisał Tarasiewicz.

Drugą inwestycją jest modernizacja sieci ciepłowniczej prowadzona przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Nowe rury instalowane będą na długości od osiedla Zofiówka do pawilonów przy alei Piłsudskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w drugiej połowie września.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Chodniki będą na bieżąco naprawiane Chodniki będą na bieżąco naprawiane

Szerokopasmowy internet już działa w mieście Szerokopasmowy internet już działa w mieście

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
obserwator21.06.2013 23:42

LUDZISKA WAM SIĘ NICZYM NIE DOGODZI - ROBIĄ COŚ ŹLE, NIE ROBIĄ TEŻ ŹLE. W innych miastach bide klepią, a Jastrzębie się rozwija, pięknieje,bogaci się - trzeba być skończonym durniem żeby tego nie zauważyć.

El20.06.2013 21:12

Najlepsze są rozkopy koło Katowickiej. Od UM do podziemi jest jak na razie tylko jedno przejście na drugą stronę, koło gim8. Zapowiada się coraz lepiej...

Obserwator19.06.2013 18:40

Firma która robi rozkopy musi przywrócić stan poprzedni lub lepszy. Powinno być umieszczone w umowie-zleceniu podpisanym przez przedstawiciela UM Jastrzębie. Pracownicy z UM nie są kompetentni i dlatego nie potrafią dopilnować tego prostego wymagania.

www19.06.2013 15:48

Kolo Nas chodnik rozkopali źle ubili i źle złożyli. Chodniki kosztowały tysiące złotych a teraz już są szajs.

Gość19.06.2013 8:01

Co z tego, że będzie szerokopasmowy internet, skoro urzędnicy są wąskopasmowi?

Mieszkaniec18.06.2013 22:47

Jak to szerokopasmowego internetu. Przecież on już jest w końcowej fazie budowy. Już serwery i inne urządzenia były uruchamiane. Tak twierdziła Pani rzecznik Urzędu Miasta. To kłamstwo powinno być wyjaśnione jak wiele innych poczynań UM.

fgh18.06.2013 22:10

Teraz narzekają, że coś budują, a potem będą narzekali, że nic nie robią w tym Jastrzębiu. To błędne koło

Pokaż wszystkie opinie (12)