16°13°
19 czerwca 2013

Biegacze na orientację zdobyli Mistrzostwo Śląska

15 i 16 czerwca biegacze na orientację brali udział w Mistrzostwach Śląska. Pierwszy dzień organizowany był na terenie Jastrzębia-Zdroju, a drugi w Wodzisławiu Śląskim. Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju wywalczyli 10 medali.

W sobotę w lesie między Ruptawą a Moszczenicą rozgrywane były Sztafetowe Mistrzostwa Śląska. Udział w nich wzięło 40 ekip, które składały się z trzech zawodników. Jastrzębscy biegacze z UKS ZSZ Jedynka zdobyli 6 medali.

Tytuły mistrzowskie wywalczyły zespoły w składach: Paulina Mrózek, Krystyna Mastela, Sabina Bodzek (młodziczki), Krzysztof Masny, Paweł Masztalski, Krzysztof Bodzek (seniorzy) oraz Artur Tomanek, Tomasz Majda i Łukasz Kołeczko (weterani).

Drugie miejsca w swoich kategoriach wywalczyli: Kinga Harasymiuk, Aleksandra Surowy, Adrianna Rosłoń (juniorki młodsze) oraz Weronika Kąsek, Piotr Rosłoń i Błażej Kołeczko (dzieci).

Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Krzysztof Tomanek, Bartłomiej Majda i Bartosz Kołeczko (młodzicy).

Niedzielne sprinterskie Mistrzostwa Śląska w Biegach na Orientacje rozgrywane były na wodzisławskiej starówce. Udział w nich wzięło 360 osób. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Kinga Harasymiuk, Martyna Makuła, Jarosław Borgiel oraz Marcin Pasek. W zawodach wystartowali także uczniowie SP nr 5 którzy startowali w kategoriach dla początkujących. Byli to Kamil Wierzbicki (I miejsce M14B), Mateusz Wysmoliński (II miejsce M12B) i Patryk Wikłacz (III miejsce M14B).

Opinie (3)
Ja20.06.2013 10:43

A może warto się zainteresować jastrzębskim klubem UKS ZSZ-Jedynka?

Jedynkowicz19.06.2013 20:55

Reszta reprezentowała UKS Jedynka, nie poszczególne szkoły

Gość19.06.2013 15:34

"Wystartowali także uczniowie z SP nr 5." A z jakich innych szkól startowała młodzież (także)??