Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
24 czerwca 2013

Pawłowice tworzą swoje linie autobusowe. Tańsze

Pawłowice tworzą swoje linie autobusowe. Tańsze
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Gmina Pawłowice  pod koniec roku uruchomi na swoim terenie 4 dodatkowe linie autobusowe. Podróż nimi będzie tańsza niż autobusami MZK. Bilet dobowy będzie kosztować 1 złoty a miesięczny 15 zł.

Linie ruszyć mają 1 października. Przewozić będą pasażerów między Pawłowicami a Pielgrzymowicami, Golasowicami, Jarząbkowicami, Warszowicami, Krzyżowicami i Pniówkiem. Autobusy mają kursować częściej niż dotychczas i ułatwić komunikację między gminą a Jastrzębiem.

- Współpracujemy przy opracowaniu tego planu z MZK, spotykamy się dosyć często i robimy to w taki sposób, że MZK też na tym skorzysta, bo założenie jest takie, że MZK będzie z centrum Pawłowic wywozić w kierunku Jastrzębia, Żor, być może w przyszłości także w kierunku Pszczyny, pełne autobusy pasażerów- mówi Marek Lucjan, zastępca wójta Pawłowic.

Fakt, że Pawłowice tworzą własne line autobusowe nie oznacza, że opuszczają MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
maxi27.06.2013 7:27

podwyzki biletow sa spowodowane za duza iloscia darmozjadow w MZK na ktorych ida ogromne pieniadze a calymi dniami nic nie robia - wiekszosc lini autobusowych powinna byc poprawiona trasa przejazdu jak i godziny. Ale im sie nie chce ,niby ze sie nieda.Ale przeciez plan stworzyl czlowiek i czlowiek moze go zmienic !!!

Mieszkaniec aglomeracji J-bie25.06.2013 9:55

Gmina Pawłowice jest postrzegana z świetnej organizacji. Z jakiegoś powodu u nich dzieje się wiele a u nas, dla przeciwwagi niewiele. Drogi, ... lepiej spuścić zasłonę milczenia na ten problem. Światła na skrzyżowania, to samo. Bezsens zatrzymywania ruchu. Ale za to wyglądamy na wspaniała aglomerację. Świateł mamy bez liku. Cóż z tego, że niepotrzebne przez większość dnia. I długo by tak można wymieniać jak długo trwają inwestycje drogowe. To dobry pomysł z przyłączeniem Jastrzębia Zdrój do Pawłowic z likwidacją Urzędu Miejskiego. W miejscu dzisiejszego UM tylko parter przyda się na filię przyjmowania petentów.

Do A25.06.2013 6:25

A, Pawłowice nie są takie małe, powierzchnia gminy to 75 km kwadratowych.

Gość24.06.2013 17:58

ciekawe na których przystankach w Pawłowicach zatrzymywać się będzie mzk ? Oby nie było potrzeby dokupywania za 15 zł kolejnego biletu żeby dojechać na koniec Pawłowic

a24.06.2013 15:14

przecież, Pawłowice są tak małe, że złotówka to drogo, tym bardziej, że te busy jeżdżą tak rzadko że lepiej się przejść pięć minut pieszo niż stać godzinę na przystanku

AleDom24.06.2013 13:18

Zapewne chodzi o busy. Ciekawe ile do nich dołoży miasto.

Gość24.06.2013 10:58

Przyłączyć Jastrzębie do Pawłowic. W Jastrzębiu odprawiać tylko msze dla radnych.

Pokaż wszystkie opinie (8)