Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 czerwca 2013

Sikawki, konie i zaprzęgi czyli weekend strażacki

  • Sikawki, konie i zaprzęgi czyli weekend strażacki
  • Sikawki, konie i zaprzęgi czyli weekend strażacki
  • Sikawki, konie i zaprzęgi czyli weekend strażacki
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W miniony weekend w Jastrzębiu odbył się 3-dniowy festyn strażacki. Można było zobaczyć strażackie sikawki konne, pokaz skoków konnych oraz zawody w powożeniu zaprzęgami.

Festyn odbył się na skwerze przy ulicy Północnej. W pierwszy dzień swój pokaz dała Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratowniczej. Zaprezentowali się również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Można było także zobaczyć sprzęt pożarniczy.

Drugi dzień rozpoczął się od przejazdu zaprzęgów konnych ulicami miasta. Później odbyły się zawody zabytkowych sikawek konnych. W konkursach startowały zarówno zespoły już doświadczone, jak i dzieci oraz młodzież. Później można było zobaczyć pokaz skoków konnych przez przeszkody. Mimo, że  zawody rozgrywane były w formie rozrywki, to nie odbyło się bez kontuzji. Jedna z uczestniczek spadła z konia i musiała zostać odwieziona do szpitala na obserwację. Na zakończenie, odbył się koncert zespołu country.

W ostatni dzień rozegrane zostały zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi. Zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód. Liczyła się precyzja, bezbłędność i czas przejazdu. Po zawodach wystąpił kabaret.

Fotorelacja z zawodów zabytkowych sikawek konnych

Fotorelacja z pokazów skoków konnych

Fotorelacja z zawodów powożenia zaprzęgami

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!