Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 czerwca 2013

Parking płatny także po zamknięciu Urzędu Miasta

Parking płatny także po zamknięciu Urzędu Miasta
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 15 kwietnia parking przy Urzędzie Miasta jest płatny. Opłata została narzucona z powodu małej rotacji samochodów i braku miejsc parkingowych dla petentów. Parking pozostanie jednak płatny, także poza godzinami działania urzędu.

Urząd Miasta obawia się, że w przypadku gdyby parking był bezpłatny od godziny 14:30 korzystać mogliby z niego pracownicy banku i jego klienci. W ten sposób blokowaliby miejsca parkingowe, które powinny pozostać wolne dla osób przyjeżdżających do urzędu. Wyjeżdżając z parkingu po 14:30, nie uiszczaliby opłaty, mimo że zaparkowali tam jeszcze w czasie gdy parking był płatny, ponieważ jego szlabany byłby już otwarte.

Dlatego Urząd Miasta postanowił, że parking pozostanie płatny w godzinach od 6:00 do 24:00. Pierwsze 75 minut postoju nadal będzie darmowe, a każda kolejna godzina kosztować będzie 2 złote.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
do petenci30.06.2013 12:12

Jak pewnie zauważyłeś/aś to troszkę się orientuję kto i kiedy przyjeżdża na parking pod um, tak jestem pracownikiem urzędu, zanim parking był płatny to o godzinie 7.30 zostały czasem 2 miejsca parkingowe wolne a czasem nie, teraz parking jest płatny dopiero po 1,5h, byłeś kiedyś w urzędzie dłużej? ja nie znam nikogo kto dłużej by rejestrował auto albo dłużej wypełniał wniosek o dowód osobisty. Prezydent tym manewrem z parkingiem wygonił 3/4 urzędników na parking pod getin bankiem a karty parkingowe upoważniające do parkowania posiada zaledwie kilkanaście osób + kierowcy na samochody służbowe. To że masz czyjeś zdjęcia to nie szkodzi, bo nic z nimi nie możesz zgodnie z prawem zrobić, ja też mam Twoje zdjęcie :)

Emeryt28.06.2013 10:48

To co napisał petent, to wszystko prawda. Urzędnicy kpią sobie z nas. Prezydent Janecki jak zwykle udaje, że wszystko jest w porządku. A to niby człowiek religijny i z założenia szanujący innych.

ulica Zielona28.06.2013 10:33

Przyłączam się do protestu Mieszkańca Barbary. Taki kocioł jaki powstał w mieście jest przykładem szczytu głupoty. Następny wyścig powinien być zorganizowany pod domem prezydenta Janeckiego i reszty miejskich organizatorów. Niewielka grupka ludzi przyglądająca się wyścigowi też nie orientowała się co się dzieje. Co jakiś czas migał im przed oczami tabunek kolorowych koszulek i to wszystko. Odwołać władze miasta.

Petenci27.06.2013 19:03

Parking może być płatny tak jak jest ale nie może być zapełniony samochodami pracowników UM. Zrobiliśmy badania polegające na obserwacji kto i kiedy przyjeżdża. Parking zapełnia się choć nie cały przed godz. 7:30 a opróżnia o 15:30. Rano petenci nie przyjeżdżają bo UM jest nieczynny dla petentów. Parking dopełnia się po godz. 8:00. Petenci przyjeżdżają i odjeżdżają po niedługim czasie. A tylko niektóre samochody które pojawiły się przed 7:30 czasami opuszczają swe miejsca opisane jako "samochody służbowe UM". Są to samochody prywatne naczelników i innych "brytanów" urzędniczych. Dysponujemy zdjęciami samochodów i właścicieli. A jakiś "Gość" dziwi się, że narzekamy. UM jest dla nas, a nie dla siebie.

Mieszkaniec Oś. Barbary27.06.2013 18:45

Dziś odbywa się nie wiadomo skąd i dlaczego> Dojazdu na osiedle na Barbary nie ma. Kolejna decyzja podpisana przez prezydenta miasta Janeckiego. Żaden jego współpracownik maczający swe paluszki w tej durnocie nie zwrócił uwagi, że w porze wyścigu wiele osób wraca z pracy. Tak, tak. To nie urząd miasta gdzie o godz. 15:30 wywala się tabun bezmyślnych twarzy zadowolonych że już dzień "pracy" mają z głowy. A jutro nie mają się co martwić bo znów nastanie. Jeśli współorganizatorem jest MOSiR, to rozumiem tą bezmyślność. Kobieta kierująca tą instytucja bardziej nadaje się do pielenia niż do kierowania czymkolwiek.
Wyścig jest ogromnym utrudnieniem. Są ludzie, którzy nie mogą dojść do domu z powodu trudności z chodzeniem. Czekają więc w samochodach na otwarcie dróg. A to potrwa kilka godzin. Jak prezydent miasta może być tak bezmyślny ? Nie wiadomo. Za ten numer powinien podać się do dymisji (jeśli rozumie co to znaczy) wraz z miejskimi organizatorami. Oczekuję tego. Jeśli ktoś mnie popiera proszę o wpis.
p.s. Niech pan prezydent nikogo nie próbuje przepraszać. Robi się to gdy komuś wyrządzi się lekką krzywdę przez przypadek. A to nie jest przypadek. To jest bezmyślność.

Gość26.06.2013 20:38

a ile tych imprez masowych masz na stadionie? I czemu stadion nie ma parkingu?

Gość26.06.2013 20:35

Ludzie kiedy wy w końcu zmądrzejecie? Parking był darmowy - źle, bo nie ma gdzie zaparkować. Teraz, kiedy parking jest płatny i można na nim bez problemu zaparkować znowu źle. Ciekawe czy na rybnickich czy żorskich forach też wypisujecie takie pierdoły? Tam też wszystkie parkingi są płatne ale jak jastrzębianin jedzie do focusa na zakupki to zapłaci i nic nie mówi a tu tylko hejtować to potraficie!

Pokaż wszystkie opinie (14)