Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
26 czerwca 2013

Wywóz odpadów - nowe zasady odbioru śmieci

Wywóz odpadów - nowe zasady odbioru śmieci
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

1 lipca zmieni się system gospodarowania odpadami komunalnymi. W związku z tym w przetargu wyłoniono trzy firmy, które odpowiadać będą za odbieranie i gospodarowanie odpadami na terenie Jastrzębia-Zdroju.

Właściciele nieruchomości zobowiązani będą do selektywnego zbierania odpadów wytworzonych na terenie nieruchomości. W blokach, śmieci gromadzone będą w pojemnikach uniwersalnych bądź segregowane w pojemnikach żółtym, zielonym i niebieskim. Mieszkańcy domków jednorodzinnych odpady zbierać będą do worków o pojemności od 60 do 120 l. W worki właściciele będą musieli zaopatrzyć się we własnym zakresie.

- Do żółtego lub przeźroczystego worka należy wrzucać plastik, metale i opakowania wielomateriałowe, niebieski lub przeźroczysty worek przeznaczony jest na papier, a zielony lub przeźroczysty na szkło - informuje Urząd Miasta.

Przetarg na wywóz śmieci wygrały konsorcjum firm PPUH Komunalnik Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, EKO-Mar Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz PST Transgór S.A. z siedzibą w Rybniku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie wyrzucajcie odpadów remontowych do śmietnika Nie wyrzucajcie odpadów remontowych do śmietnika

Pracownik firmy zbierającej odpady został ranny Pracownik firmy zbierającej odpady został ranny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
fff30.06.2013 16:52

jak dla mnie wszyscy powinni śmieci przynosić pod urząd miasta a oni niech dalej myślą co z nimi zrobić!!

Gość29.06.2013 19:47

kicha nie informacja.
dotychczas odbierano ode mnie z domu raz w tygodniu ( na tyle miałem umowę) - zawsze we wtorek.
A teraz nikt nie umie mi powiedzieć kiedy będzie obiór.

Gość29.06.2013 8:18

Mieszkańcy bloków mają wam jeszcze worki, żebyście mogli przywozić po bloki śmieci?

do Jacek 28.06.2013 13:40

masz racje zamykajcie se te kontenery wam kolorowe klatki miasto da a my na domkach musimy sie sami zaopatrywac w worki

Gość28.06.2013 12:31

Czy będzie oddzielny pojemnik dla właścicieli sklepów podrzucających śmieci do pojemników pod blokami?

Gość27.06.2013 23:00

szkło to tylko butelkowe i słoikowe nadaje się do przerobu. Szyby, szklanki nie. Widziałem program w TV o hucie szkła, te wszystkie szyby to i tak lądują na zwykłym wysypisku śmieci.

JACK27.06.2013 22:55

przed każdym blokiem kontenery powinny być obudowane zamykaną na klucz "klatką" - KLUCZ DOSTĘPNY TYLKO DLA LOKATORÓW DANEGO BLOKU - dlaczego spytacie - domyślcie się - ile razy widzieliście "dziwny" samochód, który podjeżdżał pod kontener, wysiadał nawet inteligentny gość lub gościówa - przypadek- nawet lekarz mieszkający w domu jednorodzinnym -otwierał bagażnik i wrzucał wór śmieci - problem wywózki miał z głowy - a my blokersi za to płacimy - bezczelność nie uregulowana przez spółdzielnię - "klatki" z kontenerami zamykane na klucz są w większych miastach. pozdrawiam cwaniaków z domków jednorodzinnych.

Pokaż wszystkie opinie (12)