Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 czerwca 2013

Wywóz odpadów - nowe zasady odbioru śmieci

Wywóz odpadów - nowe zasady odbioru śmieci
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

1 lipca zmieni się system gospodarowania odpadami komunalnymi. W związku z tym w przetargu wyłoniono trzy firmy, które odpowiadać będą za odbieranie i gospodarowanie odpadami na terenie Jastrzębia-Zdroju.

Właściciele nieruchomości zobowiązani będą do selektywnego zbierania odpadów wytworzonych na terenie nieruchomości. W blokach, śmieci gromadzone będą w pojemnikach uniwersalnych bądź segregowane w pojemnikach żółtym, zielonym i niebieskim. Mieszkańcy domków jednorodzinnych odpady zbierać będą do worków o pojemności od 60 do 120 l. W worki właściciele będą musieli zaopatrzyć się we własnym zakresie.

- Do żółtego lub przeźroczystego worka należy wrzucać plastik, metale i opakowania wielomateriałowe, niebieski lub przeźroczysty worek przeznaczony jest na papier, a zielony lub przeźroczysty na szkło - informuje Urząd Miasta.

Przetarg na wywóz śmieci wygrały konsorcjum firm PPUH Komunalnik Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, EKO-Mar Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz PST Transgór S.A. z siedzibą w Rybniku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za mało śmietników na odpady Za mało śmietników na odpady

Spalali meble w piecach Spalali meble w piecach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
fff30.06.2013 16:52

jak dla mnie wszyscy powinni śmieci przynosić pod urząd miasta a oni niech dalej myślą co z nimi zrobić!!

Gość29.06.2013 19:47

kicha nie informacja.
dotychczas odbierano ode mnie z domu raz w tygodniu ( na tyle miałem umowę) - zawsze we wtorek.
A teraz nikt nie umie mi powiedzieć kiedy będzie obiór.

Gość29.06.2013 8:18

Mieszkańcy bloków mają wam jeszcze worki, żebyście mogli przywozić po bloki śmieci?

do Jacek 28.06.2013 13:40

masz racje zamykajcie se te kontenery wam kolorowe klatki miasto da a my na domkach musimy sie sami zaopatrywac w worki

Gość28.06.2013 12:31

Czy będzie oddzielny pojemnik dla właścicieli sklepów podrzucających śmieci do pojemników pod blokami?

Gość27.06.2013 23:00

szkło to tylko butelkowe i słoikowe nadaje się do przerobu. Szyby, szklanki nie. Widziałem program w TV o hucie szkła, te wszystkie szyby to i tak lądują na zwykłym wysypisku śmieci.

JACK27.06.2013 22:55

przed każdym blokiem kontenery powinny być obudowane zamykaną na klucz "klatką" - KLUCZ DOSTĘPNY TYLKO DLA LOKATORÓW DANEGO BLOKU - dlaczego spytacie - domyślcie się - ile razy widzieliście "dziwny" samochód, który podjeżdżał pod kontener, wysiadał nawet inteligentny gość lub gościówa - przypadek- nawet lekarz mieszkający w domu jednorodzinnym -otwierał bagażnik i wrzucał wór śmieci - problem wywózki miał z głowy - a my blokersi za to płacimy - bezczelność nie uregulowana przez spółdzielnię - "klatki" z kontenerami zamykane na klucz są w większych miastach. pozdrawiam cwaniaków z domków jednorodzinnych.

Pokaż wszystkie opinie (12)