Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
28 czerwca 2013

Nowe rondo będzie nosiło imię W. Ostaszewskiego

Nowe rondo będzie nosiło imię W. Ostaszewskiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na ostatniej sesji rady miasta jastrzębscy radni zgodzili się, aby rondu na skrzyżowaniu ulicy Rybnickiej oraz Drogi Głównej Południowej nadać imię Włodzimierza Ostaszewskiego. W tej sprawie podjęli decyzję jednogłośnie.

28 czerwca radni zdecydowali, że nowe rondo znajdujące się przy ulicy Rybnickiej i Drodze Głównej Południowej nosić będzie imię Włodzimierza Ostaszewskiego. Zespół ds Nazewnictwa Ulic i Numeracji Porządkowej Nieruchomości zaopiniował ten pomysł pozytywnie.

- Włodzimierz Ostaszewski to człowiek bardzo zasłużony dla miasta, nazywany jest przez wielu budowniczym Jastrzębia - argumentowali swoją decyzję radni.

Włodzimierz Ostaszewski urodził się w Dąbrowie Górniczej. W 1959 roku został powołany na stanowisko dyrektora "Kopalni Jastrzębie-Moszczenica w budowie". Następnie kierował budową "Kopalni Zofiówka-Borynia-Pniówek w budowie". Zmarł w 1997 roku w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W centrum Jastrzębia powstanie sieciowa restauracja? W centrum Jastrzębia powstanie sieciowa restauracja?

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
aKa12.08.2013 21:33

To nie ma bardziej zasłużonych ludzi w tym kraju? Trzeba sięgać po jakiegoś starego komucha?

AleDom04.07.2013 21:08

@kierowca: Jaką litość? Dla kierownika budowy? Zgarnął kasę, więc moja litość jest mu niepotrzebna. Po prostu lubię, kiedy ludzie sami znajdują to czego chcą i zmuszam ich do myślenia albo edukowania się w zakresie korzystania z internetu. W ten sposób internetowe lenie się denerwują a jeżeli kogoś coś interesuje to do tego dotrze. Moim zdaniem nie sztuką jest podać komuś coś na tacy, lepiej mu pokazać co ma robić żeby sam w przyszłości mógł sobie poradzić. Jak widać wystarczyło poszukać na Googlach, ale niektórym się nie chce.

Gość02.07.2013 7:29

Podobno od 19 czerwca remontują Cieszyńską? Wirtualnie?

do kierowca proszę01.07.2013 22:22

Tomasz Jabłoński kierownik I etapu

Kierowca01.07.2013 19:02

Wszyscy mnie nakierowują ale nikt nie chce ogłosić jak się nazywa ten "gieniusz". Mają ludzie litość a potem narzekają na bezmyślność, nieumiejętność władza, itd

Gość30.06.2013 13:56

ku pa mięci

Mała Mi30.06.2013 0:12

właściwie to dlaczego ronda zawsze nazywa się na czyjąś cześć?

Pokaż wszystkie opinie (12)