Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
1 lipca 2013

Park odzyska dawny blask. Trwają kolejne remonty

Park odzyska dawny blask. Trwają kolejne remonty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

300 tysięcy złotych zostanie wydane na remont Parku Zdrojowego w tym roku. Wykonane zostaną ścieżki, murki, a także nowe lampy oświetleniowe.

Aktualnie budowlańcy, którzy pracują w parku, remontują murki i trakty dla pieszych. Na powierzchni prawie 800 m2 zostanie wykonana nowa nawierzchnia ścieżek z łupków wysokogórskich, specjalnego żwiru i kamienia naturalnego. Oprócz tego prowadzony będzie remont murków.

- Trwające prace są kontynuacją zadania mającego na celu przywrócenie Parkowi dawnego blasku - informuje Urząd Miasta.

Prowadzone roboty obejmą również montaż nowych lamp oświetleniowych, czyszczenie, konserwację i malowanie istniejących słupów. Wymienione zostaną także kable oświetleniowe.

Prace potrwają do jesienie, a ich koszt to 300 tysięcy złotych.

W ciągu ostatniego roku w parku zbudowano od podstaw nową kawiarenkę letnią, a także wyremontowano Dom Zdrojowy. Niedawno załatano również dziury na pobliskim parkingu. W planach jest również budowa fontanny solankowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej

Łoś na przechadzce w Zdroju Łoś na przechadzce w Zdroju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość03.07.2013 13:21

Niki , przecież t w Jastrzębiu norma. Przykładowo przyjeżdzają do Jaru po śmieci, a przy okazji rozjeżdżają trawniki.

Gość03.07.2013 1:26

Jesteśmy super bogatym miastem, skoro odbudowuje się park... a gdzie pieniądze na oświatę??? niby teoretycznie są, ale logopedów w przedszkolach nie ma, psychologów - tym bardziej... Nie ma pieniędzy na dzieci z naszego miasta, ale "solanka" będzie... żenujące...

Niki02.07.2013 20:04

Być może nadzór inwestorski zwróci uwagę na ekipę remonową, która z jednej strony "coś" naprawia a z drugiej samochodami dostawczymi rozjeżdza ścieżki, niszczy wybudowane murki. Schody to skandal, w pierwszej kolejności powinny być naprawione.
Cieszę się jednak że w ogóle z parku zaczęto remont!

xyz02.07.2013 9:58

kostka bauma w parku to głupota. Tyle teraz pięknych materiałów można kupić, a tu najtańsze i najpospolitsze badziewie

jastrzębianin 01.07.2013 22:48

proponuję schody wyremontować przy głównej alejce ( no chyba, że dospawanie poprzeczek do poręczy uniemożliwiających zejście/wejście schodami uważają za remont lub mają nadzieję, że ludzie pomyślą, że tych schodów nigdy tam nie było ) na całej trasie da się chodzić tylko jednymi schodami

viki01.07.2013 19:19

W domu zdrojowym cały czas są imprezy, wystarczy się zainteresować.

Gość01.07.2013 18:49

żebrają od ludzi pieniądze na przeniesienie oddziału położniczego, a pieniądze na kostkę rozjeżdżoną przez samochody policyjne i traktory odśnieżające wydają lekką ręką:)

Pokaż wszystkie opinie (10)