Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 lipca 2013

Park odzyska dawny blask. Trwają kolejne remonty

Park odzyska dawny blask. Trwają kolejne remonty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

300 tysięcy złotych zostanie wydane na remont Parku Zdrojowego w tym roku. Wykonane zostaną ścieżki, murki, a także nowe lampy oświetleniowe.

Aktualnie budowlańcy, którzy pracują w parku, remontują murki i trakty dla pieszych. Na powierzchni prawie 800 m2 zostanie wykonana nowa nawierzchnia ścieżek z łupków wysokogórskich, specjalnego żwiru i kamienia naturalnego. Oprócz tego prowadzony będzie remont murków.

- Trwające prace są kontynuacją zadania mającego na celu przywrócenie Parkowi dawnego blasku - informuje Urząd Miasta.

Prowadzone roboty obejmą również montaż nowych lamp oświetleniowych, czyszczenie, konserwację i malowanie istniejących słupów. Wymienione zostaną także kable oświetleniowe.

Prace potrwają do jesienie, a ich koszt to 300 tysięcy złotych.

W ciągu ostatniego roku w parku zbudowano od podstaw nową kawiarenkę letnią, a także wyremontowano Dom Zdrojowy. Niedawno załatano również dziury na pobliskim parkingu. W planach jest również budowa fontanny solankowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

Aquapark powstanie na Poznańskiej? Aquapark powstanie na Poznańskiej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość03.07.2013 13:21

Niki , przecież t w Jastrzębiu norma. Przykładowo przyjeżdzają do Jaru po śmieci, a przy okazji rozjeżdżają trawniki.

Gość03.07.2013 1:26

Jesteśmy super bogatym miastem, skoro odbudowuje się park... a gdzie pieniądze na oświatę??? niby teoretycznie są, ale logopedów w przedszkolach nie ma, psychologów - tym bardziej... Nie ma pieniędzy na dzieci z naszego miasta, ale "solanka" będzie... żenujące...

Niki02.07.2013 20:04

Być może nadzór inwestorski zwróci uwagę na ekipę remonową, która z jednej strony "coś" naprawia a z drugiej samochodami dostawczymi rozjeżdza ścieżki, niszczy wybudowane murki. Schody to skandal, w pierwszej kolejności powinny być naprawione.
Cieszę się jednak że w ogóle z parku zaczęto remont!

xyz02.07.2013 9:58

kostka bauma w parku to głupota. Tyle teraz pięknych materiałów można kupić, a tu najtańsze i najpospolitsze badziewie

jastrzębianin 01.07.2013 22:48

proponuję schody wyremontować przy głównej alejce ( no chyba, że dospawanie poprzeczek do poręczy uniemożliwiających zejście/wejście schodami uważają za remont lub mają nadzieję, że ludzie pomyślą, że tych schodów nigdy tam nie było ) na całej trasie da się chodzić tylko jednymi schodami

viki01.07.2013 19:19

W domu zdrojowym cały czas są imprezy, wystarczy się zainteresować.

Gość01.07.2013 18:49

żebrają od ludzi pieniądze na przeniesienie oddziału położniczego, a pieniądze na kostkę rozjeżdżoną przez samochody policyjne i traktory odśnieżające wydają lekką ręką:)

Pokaż wszystkie opinie (10)