Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
1 lipca 2013

Jarosław Kaczyński odebrał wyróżnienie dla brata

Jarosław Kaczyński odebrał wyróżnienie dla brata
fot. materiały prasowe PiS

W czerwcu prezydent Lech Kaczyński został honorowym obywatelem Jastrzębie-Zdroju. Podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Sosnowcu Jarosław Kaczyński odebrał to wyróżnienie.

- Mój brat byłby naprawdę bardzo dumny z tego wyróżnienia - powiedział Jarosław Kaczyński.  Prezes PiS przypomniał przy tej okazji, że Jastrzębie Zdrój to miasto zasłużone w walce o polską niepodległość. Mówił, że strajk w jastrzębskiej kopalni w 1988 r. był początkiem "ostatniej, rozstrzygającej bitwy" o odzyskanie wolności.

Ostatni raz Lech Kaczyński był w Jastrzębiu we wrześniu 2009 r. Uczestniczył wtedy w obchodach 29. rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich.

Lech Kaczyński zostaał honorowym obywatelem Jastrzębia-Zdroju 5 czerwca. - W związku z działalnością opozycyjną Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i trwałym wkładem ludzi Ziemi Jastrzębskiej w budowanie demokratycznej Polski. W związku z dbałością Ś.P. Prezydenta o sprawy gospodarki węglowej i sprzeciw wobec dzikiej polityki prywatyzacyjnej, która stała się wielkim zagrożeniem dla Jastrzębia-Zdroju, w związku z uwagą, jaką Ś.P. Prezydent przywiązywał do Naszego Miasta, co wyrażało się między innymi w jego wystąpieniach podczas wizyty Prezydenta w Jastrzębiu-Zdroju w dniu 3 września 2009 roku, należy uznać za zasadne, aby nasze miasto oddało cześć Panu Profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu poprzez nadanie honorowego obywatelstwa Miasta Jastrzębie-Zdrój - tak radni uzasadnili kandydaturę Lecha Kaczyńskiego do tego tytułu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruch Narodowy nie chce Jerzego Buzka w Jastrzębiu Ruch Narodowy nie chce Jerzego Buzka w Jastrzębiu

Buzek jednak nie przyjedzie odebrać tytułu Buzek jednak nie przyjedzie odebrać tytułu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
słowik02.07.2013 15:19

Wyróżniony żyd Buzek [za nic] i wyróżniony żyd Kalkstein też [za nic].Czy to przypadek że ludzie którzy kompletnie nic nie robią dla tego miasta są wyróżniani?Pochodzenie świadczy o wyjątkowości tych ludzi?Żałosne

Gość02.07.2013 12:21

Dlaczego nie wręczyli wyróżnienia w Boże Narodzenie, czyli 18 czerwca?

POrtal jak widać obiektywny 02.07.2013 10:34

Jaki portal tacy komentatorzy wstyd wstyd Włocha Gratulacje dla radnych

Gość02.07.2013 7:46

A podziękował Rydzykowi. :-)

krzychukrzychu01.07.2013 23:50

tyyyyyyle lemingów....

Gość01.07.2013 21:23

szczam na tego kartofla i jego brata, którego sam zabił wysyłając tego dnia do ruskich.

WALD73ek01.07.2013 20:28

Żałosne lizo...y! Takie rzeczy tylko w Pisie, żenada, żenada! Brak słów! Bożę uchroń POLSKĘ przed Pisem !

Pokaż wszystkie opinie (14)