Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
2 lipca 2013

Tak będzie wyglądać solanka w Parku Zdrojowym

Tak będzie wyglądać solanka w Parku Zdrojowym

Został wykonany już projekt inhalatorium solankowego w jastrzębskim parku. Obiekt będzie przypominał ten, który istniał tutaj przed wojną.

Jest już stworzony projekt inhalatorium zasilanego wodami solankowymi, czyli tzw. solanki. Będzie ona wzorowana na obiekcie istniejącym tam przed laty. Ma to być forma promenady z oszkloną częścią środkową, która pełnić będzie funkcję inhalatorium solankowego. Po bokach znajdować się będą ławki i stoliki.

Na początku, w planach było powstanie fontanny solankowej. Nie zgodził się jednak na to Śląski Konserwator Zabytków, który ze względu na zabytkowy charakter budowli, nadzoruje przedsięwzięcie.

- Całość połączy w jednym dwie funkcje - przywrócenie zabytku i wprowadzenie źródła solankowego do Parku Zdrojowego. Propozycja ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Konserwatora Zabytków - mówiła radna Bernadeta Magiera, która zabiegała o powstanie solanki.

Jeszcze nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace nad budową solanki, ze względu na to, że nie rozpisano jeszcze przetargu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Niedługo rusza tężnia solankowa na OWN Niedługo rusza tężnia solankowa na OWN

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
xyz03.07.2013 9:54

Na razie to Ci polecam wycieczkę do Strumienia, jest fontanna solankowa, można posiedzieć za darmo i się inhalować.

Viper do xyz03.07.2013 9:32

Jak bym mógł zaciągnąć kredyt to bym z miło cięcia bym otworzył ją sam. Ale kredytu nie dostanę na ten cel ponieważ nam bardzo niska wypłatę na rękę . I dlatego ponawiam jak kogoś stać to bardzo proszę o bardzo szybkie otwarcie Groty Solnej lub w ostateczności Jaskini Solnej ale tylko na terenie Naszego Miasta lub ostatecznie może też być otwarta w Żorach i na te seans będzie bardzo dużo osób chętnych czekam na szybkie otwarcie w tych dwóch Miastach Groty Solnej lub Jaskini Solnej .!!

Gość03.07.2013 7:48

Może narysujecie jeszcze drogi w mieście?

xyz02.07.2013 20:52

Aha, kogo ty Viper prosisz? Przecież to prywatny biznes był? Moze weź kredyt i sam otwórz.

xyz02.07.2013 20:51

Jeśli firma ma za małe przychody i nie jest w stanie opłacić czynszu to potocznie nazywa się to plajta.

ivkopl02.07.2013 20:38

wstęp 15 zeta heheeh

Viper02.07.2013 19:25

Tak była otwarta od dnia 1 Lipca 2005 roku w Piątek i była otwarta do dnia 30 Lipca 2010 roku w Sobotę. Do xyz ta Grota Solna nie splajtowała.tylko z powodu drogiego czynszu , i dla tego została zamknięta . Wiem to dobrze ,bo tam w tej Grocie Solnej na ul: Wrocławskiej byłem stałym bywalcem i tam chodziłem często , na rok może w tej Grocie Solnej byłem około ponad 46 do 60 razy . To już dobrze się orientowałem w tej Grocie Solnej, Powtarzam mój Apel do tych osób który by chcieli zarobić , i mieć z tego dobry zarobek , Otwórzcie , gdzieś w Centrum Grotę Solną w dość przystępnych cenach. Będę 1 waszym pierwszą osobą która skorzysta z tej Groty Solnej , I bym prosił ją otworzyć gdzieś na Al Piłsudskiego lub na którym osiedlu , ale nie daleko Centrum Miasta i proszę o rozważnie i jak najszybciej ją Otworzyć !!

Pokaż wszystkie opinie (18)