Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 lipca 2013

Złe wieści dla JSW. Będzie musiała się łączyć z KHW?

Złe wieści dla JSW. Będzie musiała się łączyć z KHW?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ministerstwo Gospodarki chce połączenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Katowickim Holdingiem Węglowym. JSW wolałaby się połączyć z Bogdanką, ale ministerstwo uważa, że kapitał JSW powinien podratować KHW.

Sytuacja KHW jest coraz gorsza. Według informacji Dziennika Gazety Prawnej, od początku roku strata katowickiej spółki sięgnęła kilkudziesięciu milionów złotych. Sposobem na wyjście z kryzysu byłoby połącznenie KHW z JSW. Analitycy uważają jednak, że taki obrót spraw zaszkodziłby jastrzębskiej spółce. 

- Z punktu widzenia właściciela, czyli Skarbu Państwa, to jest oczywiście przejaw racjonalnego myślenia. Ale z punktu widzenia biznesowego to fatalna wiadomość dla JSW - mówi Paweł Puchalski, szef biura analiz DM BZ WBK.

Z drugiej jednak strony, rząd musi myśleć o obronie rynku przed węglem z importu. W sobotę 29 czerwca, podczas konwencji Platformy Obywatelskiej w Chorzowie, Donald Tusk oświadczył, że polska energetyka będzie opierała się na węglu, a odnawialne źródła energii będą tylko uzupełnieniem krajowego bilansu energetycznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
220.11.2013 16:59

rozbieżności płacowe pomiędzy kopalniami są nawet o około 30 do 50 procent

jastrzębianin 08.07.2013 15:57

chorwacja? to dla plebsu ja jeżdżę do egyptu !

biedny z budżetówki05.07.2013 21:48

idźcie wydawać zyski do sklepu - a i nie zapomnijcie o kredycie na wakacje do Chorwacji bo wam nie starczy..... pozdro.

norbert do metana ryla05.07.2013 11:35

z miłą chęcią pójdę się pobyczyć za 4 tysiaki,tylko mi załatw tam pracę bo legalnie się tam nie dostanę.

Solidarny05.07.2013 8:47

Górnicy powinni się cieszyć, że wreszcie będą mogli w praktyce wprowadzać zasady solidarności społecznej. Przecież w pełni popierają głoszone przez polityków i działaczy związkowych idee solidarnego państwa, powinni więc podzielić się tym co mają z innymi potrzebującymi. Górnicy powinni odprowadza ć również część swoich dochodów na utrzymanie innych nierentownych brań np. stoczni.

do x04.07.2013 10:54

zaloga nie wyrazila takiej zgody!!!! najpierw sie dowiedz, sprawdz a potem pisze, a jak masz pisac glupoty to lepiej sobie odpusc

x03.07.2013 22:04

gratulacje - sami wyraziliście zgodę na prywatyzację - do dziś mówicie że to świetny pomysł ta prywatyzacja - artykuł jest początkiem końca

Pokaż wszystkie opinie (29)