Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
4 lipca 2013

Pierwszy odcinek Drogi Głównej Południowej gotowy!

Pierwszy odcinek Drogi Głównej Południowej gotowy!
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W najbliższy poniedziałek odbędzie się odbiór pierwszego etapu Drogi Głównej Południowej. Ponad 3-kilometrowy odcinek drogi jest już gotowy.

Pierwszy etap DGP przebiega od ulicy Pszczyńskiej (od strony Pawłowic) w kierunku ulicy Rybnickiej, gdzie wybudowane zostało rondo. 

- W zakres zadania wchodziła też budowa skrzyżowań z ulicami Pszczyńską, Dębina, Rybnicką i Pochwacie oraz wykonanie sześciu obiektów mostowych - informuje Urząd Miasta.

Koszt prac pierwszego etapu to 53,2 mln złotych, z czego 85% było dofinansowane z Unii Europejskiej. Budowa miała zostać zakończona w sierpniu 2012 roku, jednak ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe pojawiły się opóźnienia.

Nadal trwają prace nad drugim etapem Drogi Głównej Południowej. Ten odcinek ma długość 5 kilometrów i biegnie przez Pochwacie, ulicą Połomską, do kopalni KWK Jas-Mos, gdzie skręci do ulicy Wodzisławskiej w Mszanie. Koszt inwestycji to 122 mln złotych (w tym 60,79% dofinansowania unijnego).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość13.07.2013 4:55

Witam. Dzisiaj na spacerze o godzinie 2:20 trafiłem na DGP, na zagubionego psa, który próbował przebić się przez siatkę ogrodzenia na drugą stronę skacząc prosto pyskiem w drut. Pies szczekał rozpaczliwie, dlatego podjąłem się obejścia psa, pokazania mu drogi ucieczki, a następnie wystraszenia go w tym kierunku. Był tak wycieńczony, że nie dało się do niego podejść, ale mimo wszystko akcja po pół godzinie zakończyła się sukcesem.
Zgaduję, że nie każdego będzie stać na taki gest, dlatego proszę o udostępnienie publicznie numeru do odpowiednich służb (w internecie), a następnie umieszczenie tablicy informacyjnej na pierwszych ekranach, po obu stronach DGP oraz jedną tablicę na ogrodzeniu za starym wiaduktem. Pozdrawiam.

Gość07.07.2013 15:07

Poważne usterki będą po ulewnych deszczu i powodzi z okoliczne bajora

Lolex05.07.2013 15:00

To teraz w gruncie rzeczy mamy obwodnice do czego? Zofiówki? Bo prowadzi tylko do ronda i w zasadzie tyle

Gość05.07.2013 8:01

Kiedy otwarcie ul. Cieszyńskiej, która podobno jest remontowana od 19 czerwca?

Gość05.07.2013 6:10

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze usterki:)

info04.07.2013 22:53

Festyn będzie, bez obaw, będzie Oceana występowała na każdym osiedlu, będzie też pochód - wszyscy urzędnicy z UM będą przebrani za robaczki świętojańskie i będą śpiewali przepiękne pieśni!

only man04.07.2013 22:44

Odczepcie sie od urzędasó! W urzędzie miejskim pracują osdoby, które nie znalazły nigdzie indziej zatrudnienia, a tam mieli znajomości. Gdyby nie ten urząd szperaliby po śmietnikach.

Pokaż wszystkie opinie (22)