Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
4 lipca 2013

Jastrzębska PO organizuje konsultacje społeczne

Po raz kolejny Platforma Obywatelska w Jastrzębiu-Zdroju organizuje konsultacje społeczne z mieszkańcami. Ich celem jest zwrócenie uwagi na rzeczy w mieście, które potrzebują poprawy.

Według jastrzębskiej PO, inwestycje w mieście nie są planowane z myślą o mieszkańcach. Świadczyć o tym mają dobrze utrzymane chodniki i drogi w niektórych miejscach miasta, a w innych zupełnie niezadbane.

- Jako opozycyjny Klub Platformy Obywatelskiej w poprzedniej i obecnej kadencji mamy niewielki, aby nie powiedzieć żaden, wpływ na to, co zostanie ujęte w planie finansowym miasta i jakie inwestycje zostaną wykonane. Jedyną szansą jest społeczny udział mieszkańców poszczególnych dzielnic w domaganiu się wykonania inwestycji we wskazanych przez nich miejscach. Zebranie propozycji  potwierdzi wolę mieszkańców, którą, mamy nadzieję, Prezydent uwzględni w planie budżetu na rok 2014 - informuje PO.

Rok temu w lipcu również odbywały się konsultacje społeczne organizowane przez Platformę Obywatelską z Jastrzębia. Część propozycji mieszkańców została ujęta w planie budżetu na rok 2013.

Najbliższe konsultacje odbywać się będą:
5 lipca - Al. Piłsudskiego (Frac i Domus, Tesco, Biblioteka) (14:00-15:00)
6 lipca - Targowisko A. Bożka (8:00) 
8 lipca -  rondo centralnego do A. Bożka (stary targ, Kaufland, ciąg ul. A. Bożka) 
8 lipca - os. Staszica (14:00-15:00)

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Moszczenicy palił się garaż W Moszczenicy palił się garaż

Mąż bije żonę, czyli przemoc w rodzinie Mąż bije żonę, czyli przemoc w rodzinie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Kierowca05.07.2013 10:59

Bezmyślność władz miasta ujawnia się wszędzie. Od ulic i chodników istniejących do nowych dróg. Np. Obwodnicy Jastrzębia z beznadziejnie małym rondem na ul. Rybnickiej. W poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie małego odcinka nie mającego specjalnie dużego wpływu na transport kołowy. Część jadących od strony Szerokiej w kierunku Pawłowic będzie mogła skrócić czas przejazdu skręcając na nowy fragment drogi. Budowy dróg w Jastrzębiu trwają stanowczo za długo. A to kosztuje nas dużo pieniędzy. W dodatku jakość prac nie jest najwyższych lotów.

rudyx05.07.2013 8:22

Platforma robi konsultacje społeczne, a PiS ... chce aby rondo na Turystycznej miało imię El Profesorro Lecho Kaczyńsko ;)

ziemniak04.07.2013 21:07

No cóż, Platforma w Jastrzębiu nie będzie miała lekko. To miasto stoi rylem i Solidarnością, a Solidarność to Pis.

jurek04.07.2013 20:23

PO głosuje przeciwko Budżetowi, jak więc chce realizować potrzebne mieszkańcom inwestycje? Brutalnie mówiąc obiecanki cacanki a głupiemu radość. Nic już w Jastrzębiu-Zdroju Platformy nie uratuje, nawet gdyby wrócili Gałuszka i Włodarek.

słowik04.07.2013 15:12

Wypałujcie się PO-łki

komik04.07.2013 14:35

Piękny pomysł ale ryzykowny w naszym mieście.można oberwać.

krzychukrzychu04.07.2013 13:16

6 Lipca - Jastrzębskie Wkurzone Targowisko.
Czy przyjadą armatki wodne, tak jak do Chorzowa kilka dni temu?

Eh... Platfusy, czy wy się nie boicie?

Pokaż wszystkie opinie (8)