Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
4 lipca 2013

Jastrzębska PO organizuje konsultacje społeczne

Po raz kolejny Platforma Obywatelska w Jastrzębiu-Zdroju organizuje konsultacje społeczne z mieszkańcami. Ich celem jest zwrócenie uwagi na rzeczy w mieście, które potrzebują poprawy.

Według jastrzębskiej PO, inwestycje w mieście nie są planowane z myślą o mieszkańcach. Świadczyć o tym mają dobrze utrzymane chodniki i drogi w niektórych miejscach miasta, a w innych zupełnie niezadbane.

- Jako opozycyjny Klub Platformy Obywatelskiej w poprzedniej i obecnej kadencji mamy niewielki, aby nie powiedzieć żaden, wpływ na to, co zostanie ujęte w planie finansowym miasta i jakie inwestycje zostaną wykonane. Jedyną szansą jest społeczny udział mieszkańców poszczególnych dzielnic w domaganiu się wykonania inwestycji we wskazanych przez nich miejscach. Zebranie propozycji  potwierdzi wolę mieszkańców, którą, mamy nadzieję, Prezydent uwzględni w planie budżetu na rok 2014 - informuje PO.

Rok temu w lipcu również odbywały się konsultacje społeczne organizowane przez Platformę Obywatelską z Jastrzębia. Część propozycji mieszkańców została ujęta w planie budżetu na rok 2013.

Najbliższe konsultacje odbywać się będą:
5 lipca - Al. Piłsudskiego (Frac i Domus, Tesco, Biblioteka) (14:00-15:00)
6 lipca - Targowisko A. Bożka (8:00) 
8 lipca -  rondo centralnego do A. Bożka (stary targ, Kaufland, ciąg ul. A. Bożka) 
8 lipca - os. Staszica (14:00-15:00)

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Kierowca05.07.2013 10:59

Bezmyślność władz miasta ujawnia się wszędzie. Od ulic i chodników istniejących do nowych dróg. Np. Obwodnicy Jastrzębia z beznadziejnie małym rondem na ul. Rybnickiej. W poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie małego odcinka nie mającego specjalnie dużego wpływu na transport kołowy. Część jadących od strony Szerokiej w kierunku Pawłowic będzie mogła skrócić czas przejazdu skręcając na nowy fragment drogi. Budowy dróg w Jastrzębiu trwają stanowczo za długo. A to kosztuje nas dużo pieniędzy. W dodatku jakość prac nie jest najwyższych lotów.

rudyx05.07.2013 8:22

Platforma robi konsultacje społeczne, a PiS ... chce aby rondo na Turystycznej miało imię El Profesorro Lecho Kaczyńsko ;)

ziemniak04.07.2013 21:07

No cóż, Platforma w Jastrzębiu nie będzie miała lekko. To miasto stoi rylem i Solidarnością, a Solidarność to Pis.

jurek04.07.2013 20:23

PO głosuje przeciwko Budżetowi, jak więc chce realizować potrzebne mieszkańcom inwestycje? Brutalnie mówiąc obiecanki cacanki a głupiemu radość. Nic już w Jastrzębiu-Zdroju Platformy nie uratuje, nawet gdyby wrócili Gałuszka i Włodarek.

słowik04.07.2013 15:12

Wypałujcie się PO-łki

komik04.07.2013 14:35

Piękny pomysł ale ryzykowny w naszym mieście.można oberwać.

krzychukrzychu04.07.2013 13:16

6 Lipca - Jastrzębskie Wkurzone Targowisko.
Czy przyjadą armatki wodne, tak jak do Chorzowa kilka dni temu?

Eh... Platfusy, czy wy się nie boicie?

Pokaż wszystkie opinie (8)