Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
8 lipca 2013

Można już obracać akcjami JSW na giełdzie

Można już obracać akcjami JSW na giełdzie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od dzisiaj akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostały wprowadzone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Nie wszystkie, bo część zostanie dopuszczona do obrotu na giełdzie w późniejszym terminie.

Akcje dopuszczone do obrotu na rynku giełdowym to wszystkie akcje pracownicze serii "C", a także serii "A" i "D", które do 29 maja 2013 zostały nabyte przez uprawnionych pracowników i w dniu 29 maja znajdowały się w depozycie prowadzonym przez Dom Maklerski PKO BP. Pozostałe akcje zostaną zdematerializowane i wprowadzone do obrotu NA GPW w późniejszym terminie.

- Brak dematerializacji i wprowadzenia tych akcji do obrotu na GPW nie ogranicza jednak uprawnienia do obrotu tymi akcjami od dnia 8 lipca 2013 r. poza rynkiem regulowanym - informuje JSW.

Akcje JSW przez ostatni czas mocno spadły. Rano 8 lipca ich kurs wynosił 65,40 zł. Przypomnijmy, że przed wejściem spółki na giełdę wartość jednej akcji wyceniana była na 136 zł. Kurs akcji można śledzić na stronie internetowej JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat? JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat?

JSW: Będą pociągi zasilane wodorem JSW: Będą pociągi zasilane wodorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
hajter08.07.2013 20:16

Jeśli macie kasę, która zalega to jest to dobry moment aby dokupić. Giełda rządzi się swoimi prawami i trzeba mieć świadomość, żeby ktoś z niej coś wyciągnął ktoś inny musi utopić...

Giełdiarz08.07.2013 19:18

To teraz dopiero spadną, bo tylu będzie chętnych do ich sprzedaży. Na giełdzie trzeba umieć sprzedawać.

daros08.07.2013 16:53

Akcje do góry jak się 2 niedziele zejdą do kupy .Giełda reaguje na gospodarkę 6 miesięcy do przodu. Spadną do 50 zł. Wyższe ceny dopiero za rok jak prezesi i Zarząd będą mogli sprzedawać swoje darmochy.

gracz08.07.2013 15:55

spadły bo górniczki posprzedawały firmom a teraz one zaczęły nimi obracać... im większa sprzedaż tym kurs mniejszy

a08.07.2013 12:11

kiedy akcje pójdą w górę ?