Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 lipca 2013

Kiedy kolejny odcinek Drogi Głównej Południowej?

Kiedy kolejny odcinek Drogi Głównej Południowej?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek hucznie otwarto 3,5 kilometrowy odcinek Drogi Głównej Południowej - najdroższej inwestycji w Jastrzębiu od lat. Kiedy następne odcinki?

Według planów DGP ma połączyć nasze miasto z węzłem autostrady A1. W aktualnej wersji regionalnego programu operacyjnego województwa śląskiego w latach 2014-20 przewidziano budowę całego odcinka tej drogi na zachód od Jastrzębia. Koszt inwestycji oszacowano na 900 mln zł. Z czego aż 720 mln zł unijnego dofinansowania.

Wcześniej planowano budowę drogi regionalnej Racibórz - Pszczyna. Wtedy koszt inwestycji szacowano na 900 mln zł, ale potem obniżono go do 400 mln zł.

Trwa już budowa kolejnych 5 kilometrów DGP. Za 122 mln zł odcinek buduje konsorcjum firm M-Silnice a.s. i Rybnickiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Prace mają zakończyć się do sierpnia przyszłego roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Zbudują nowe mieszkania czynszowe? Zbudują nowe mieszkania czynszowe?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość12.07.2013 8:35

Bardzo przypomina U.S. Route 66.

Miodzio11.07.2013 20:29

Droga G***** Południowa

Gość11.07.2013 8:23

Ta Droga Główna Południowa wygląda , jak zwykła droga gminna. Skąd to górnolotne nazewnictwo?

Jastrzembiak10.07.2013 13:37

Mam pytanie: Czy cała ta DGP będzie zwykłą drogą dwukierunkową, po jednym pasie w każdą stronę? Bo sądząc po nazwie i kwocie, to powinna być co najmniej dwupasmówką. A jeżeli nie, to wybudujemy kawałek zwykłej drogi za Zofiowką a szumu, jakby lotnisko otwierali. Zresztą co tu mówić: w pierwotnych planach Duma Janeckiego miała mieć w 90 tys. mieście 900 miejsc siedzących...

Mieszkaniec09.07.2013 23:05

Za rok ? To niemożliwe. Kolejne kłamstwo UM.
W dalszym ciągu czekam na wyjaśnienia, dlaczego Pani rzecznik Urzędu Miast kłamała mówiąc, że sieć światłowodowa już zaraz zostanie uruchomiona. Do teraz łączone są poszczególne odcinki. To niby banalna rzecz, takie kłamstewko. Ale chodzi a same kłamstwo wypowiadane przez urzędnika państwowego.

Każdy już to wie09.07.2013 18:00

Na 100 % termin realizacji nie będzie zrealizowany :))))