Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
15 lipca 2013

Złodzieje rowerów już w rękach policji. 32 zarzuty

Złodzieje rowerów już w rękach policji. 32 zarzuty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Policjanci zatrzymali dwie osoby w wieku 19 i 20 lat, które w ostatnim czasie najprawdopodobniej ukradły kilkadziesiąt rowerów. Jeden z mężczyzn wpadł przy jednym z supermarketów, gdy szykował się do kolejnej kradzieży.

Rowerowi złodzieje wpadli w ręce funkcjonariuszy w ubiegłym tygodniu. Starszy z nich, 20-letni mieszkaniec naszego miasta, usłyszał kilka zarzutów i decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór.

- W toku przeprowadzonych czynności wyszło na jaw, że głównym prowodyrem kilkudziesięciu kradzieży był jednak 19-latek, który przeważnie działał w pojedynkę. Jastrzębianin zatrzymany został w piątek na Alei Piłsudskiego. Wypatrywał akurat kolejnego łatwego łupu przy jednym z supermarketów. Okazało się, że rower, którym 19-latek przyjechał na miejsce został przez niego tego samego dnia skradziony - informuje jastrzębska policja.

Okazało się, że za 19-latkiem na początku miesiąca został wydany list gończy. - Wartość skradzionego mienia jest nie mała, bo wynosi ponad 25 000 złotych. Jak do tej pory, odzyskanych zostało sześć jednośladów - wyjaśniają mundurowi.

Zatrzymany 19-latek usłyszał łącznie 32 zarzuty, z których 20 dotyczy właśnie kradzieży rowerów górskich. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Sąd zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obu zatrzymanym grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Mieszkaniec 18.07.2013 19:07

Co mają zrobić ci, którzy stracili bezpowrotnie swoje rowery? Obaj złodzieje już powinni odpracowywać to co ukradli. Jeśli UM ma prace, których nikt nie chce się podjąć to już ma pracowników. Tylko taki rodzaj odpokutowania za swe winy jest możliwe do przyjęcia jako sprawiedliwe.

guru16.07.2013 10:16

Może się znajdzie mój rower który mi skradziono 15 lat temu....

:)16.07.2013 9:51

Trzymam kciuki za pozostałych, żeby rowerki się znalazły:) Ja akurat miałam szczęście.

Gość16.07.2013 7:18

Moze moj
sie znajdzie

jerry15.07.2013 22:01

Przez tydzień non-stop publiczna chłosta a potem prace społeczne
przez 10 lat. I tyle w temacie.

cukero15.07.2013 20:50

najważniejsze, ze nie ćpun, zawsze mówię swojemu synowi, ze najważniejsze to nie ćpać.

Gość15.07.2013 20:18

Dziś zadzwonili do mnie z wiadomością, że rower się znalazł:) DZIĘKUJĘ WAM BARDZO:*

Pokaż wszystkie opinie (11)